Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موج جدید خشونت‌های خیابانی در اسرائیل همزمان با سفر جو بایدن به منطقه

موج جدید خشونت‌های خیابانی در اسرائیل همزمان با سفر جو بایدن به منطقه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جو بایدن٬ معاون رئیس جمهوری آمریکا حملات اخیر فلسطینی ها در شهرهای اسرائیل را که به کشته شدن یک گردشگر آمریکایی منجر شد محکوم کرد. رشته خشونتهای

آگهی

جو بایدن٬ معاون رئیس جمهوری آمریکا حملات اخیر فلسطینی ها در شهرهای اسرائیل را که به کشته شدن یک گردشگر آمریکایی منجر شد محکوم کرد.

رشته خشونتهای خیابانی جدید در منطقه روز سه شنبه و همزمان با ورود جو بایدن به اسرائیل آغاز شد و طی دو روز گذشته دست کم یک نفر کشته و نزدیک به پانزده نفر هم زخمی شدند. در جریان این خشونتها هفت مهاجم فلسطینی نیز به دست نیروهای اسرائیلی کشته شدند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا در دیدار دو روزه خود از منطقه با مقامهای اسرائیل و فلسطین دیدار کرد. او با انتقاد از مقامهای فلسطینی به دلیل سکوت در برابر حملات صورت گرفته گفت: «رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی نه تنها حملات این تروریستها را محکوم نکرده بلکه جنبش فتح از قاتل شهروند آمریکایی به عنوان یک شهید و قهرمان تقدیر کرده است. این اشتباه است و باید توسط جامعه بین المللی محکوم شود. به شما اطمینان می دهم که بدون هیچ تردیدی آمریکا این حملات و کسانی که آن را محکوم نمی کنند محکوم می کند.»

رهبران فلسطینی می گویند بسیاری از این خشونت ها ناشی از سرخوردگی و ناامیدی فلسطینی ها از تشکیل یک دولت مستقل است.

ایزابل کومار٬ خبرنگار یورونیوز از اسرائیل چنین گزارش می کند: «خشونتها میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها طی ماههای اخیر شدت یافته تا جایی که مقامهای آمریکایی تا بازگشت آرامش به منطقه شانسی کمی را برای برقراری صلح پیش بینی می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن ۸ نظامی اسرائیلی در جنوب غزه؛ جنجال بر سر قانون معافیت از خدمت حریدی‌ها بالا می‌گیرد

گالانت فرانسه را به اتخاذ «سیاست‌های خصمانه» در قبال اسرائیل متهم کرد

اخبار متناقض از سرنوشت پدر شوهر زینب سلیمانی؛ آیا نفر دوم حزب‌الله لبنان کشته شده است؟