Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترکیه با اروپا برای برگرداندن مهاجران از یونان به این کشور موافقت کرد

ترکیه با اروپا برای برگرداندن مهاجران از یونان به این کشور موافقت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در نشست اتحادیۀ اروپا و ترکیه که روز دوشنبه در بروکسل برگزار شد، آنکارا برای بازگرداندن پناهجویانی که از طریق این کشور وارد اروپا می شوند با اتحادیۀ

آگهی

در نشست اتحادیۀ اروپا و ترکیه که روز دوشنبه در بروکسل برگزار شد، آنکارا برای بازگرداندن پناهجویانی که از طریق این کشور وارد اروپا می شوند با اتحادیۀ اروپا موافقت کرد. ترکیه که با پیشنهادات جدیدی به این نشست آمده بود همچنین از اتحادیۀ اروپا خواسته است مبلغ سه میلیارد یورو مازاد بر سه میلیارد یورویی که این اتحادیه پیش از این با پرداخت به این کشور برای امور مهاجران موافقت کرده بود، در اختیار مقامات ترکیه قرار بدهد.

قرار است برای جزییات این توافق مذاکرات بیشتری میان ترکیه و کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا صورت بگیرد. به گزارش خبرنگار یورونیوز از محل این نشست، ادامۀ مذاکرات برای نهایی کردن این توافق به روزهای هفدهم و هجدهم مارس موکول شده است.

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا با استقبال از این موافقت اولیه برای مسدود کردن راه ورود غیرقانونی مهاجران گفت: «نخست وزیر ترکیه در این نشست پذیرفت که تمامی مهاجرانی که از طریق ترکیه وارد یونان می شوند و به محافظت بین المللی نیازی ندارند دوباره به ترکیه پس فرستاده شوند. اتحادیۀ اروپا همچنین با پیاده کردن یک سیستم بازگشت سریع مهاجران به ترکیه از یونان حمایت خواهد کرد. تمام تصمیمات گرفته شده حامل این پیام روشن است که مهاجرت غیرقانونی به اروپا پایان یافته است.»

ترکیه همچنین از ماه ژوئن توافق قبلی خود با اتحادیۀ اروپا را برای پذیرش مهاجران اقتصادی از یونان و بازگرداندن آنها به کشورهای مبدا به اجرا خواهد گذاشت. این کشور امیدوار است عملی کردن این تعهد با لغو ویزای سفر برای اتباع این کشور به اروپا و باز کردن فصل جدیدی از پروندۀ عضویت در اتحادیۀ اروپا همزمان شود.

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه دربارۀ این توافق گفت: «هدف ما این است که با تضعیف مهاجرت غیرقانونی بتوانیم جلوی قاچاقچیان انسان را بگیریم. این روش به ما این امکان را می دهد تا به افرادی که از مجراهای قانونی به اروپا می آیند کمک کنیم.»

بر اساس پیشنهادی که ترکیه ارائه کرده است، از این پس علاوه بر کنترل دریای اژه برای جلوگیری از ورود مهاجران به جزایر یونانی، تمام پناهجویان از جمله پناهجویان سوری که وارد یونان بشوند به ترکیه برگردانده خواهند شد تا پس از ثبت نام و بررسی پروندۀ آنها در اردوگاههای این کشور در صورت داشتن شرایط پناهندگی به دیگر کشورهای اروپا اعزام شوند.

متوقف کردن مهاجران در ترکیه و مسدود کردن آنچه که به راه بالکان معروف شده است، یکی از اهداف اتحادیۀ اروپا از این توافق است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا کمکهای مالی خود به ترکیه را دو برابر خواهد کرد

فرار از شمال سوریه به خاک ترکیه ادامه داد

مشاهدات خبرنگار یورونیوز از وضع پناهجویان در مرز یونان و مقدونیه