Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تنش میان جمهوریخواهان بر سر نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

تنش میان جمهوریخواهان بر سر نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درحالی که دونالد ترامپ٬ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در رقابت های درون حزبی روز به روز قدرتمندتر ظاهر می شود٬ برخی چهره

آگهی

درحالی که دونالد ترامپ٬ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در رقابت های درون حزبی روز به روز قدرتمندتر ظاهر می شود٬ برخی چهره های برجسته این حزب نگرانی عمیق خود را نسبت به پیروزی او در انتخابات ماه نوامبر اعلام کردند.

میت رامنی٬ نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری از جمله آنهاست. او روز پنجشنبه با «شیاد و متقلب» خواندن دونالد ترامپ گفت: «من می دانم که دونالد ترامپ یک شیاد و متقلب است. وعده های او مانند مدرک دانشگاه ترامپ بی ارزش است. سیاست داخلی او کشور را به رکود خواهد کشاند و سیاست خارجی وی هم آمریکا و جهان را ناامن تر خواهد کرد. او خلق و خو و قوه داوری درخور یک رئیس جمهور را ندارد. به ویژگی های شخصی دونالد ترامپ فکر کنید: قلدری٬ حرص و آز٬ ابتذال٬ زن ستیزی و خودنمایی های پوچ درجه سه.»

در مقابل دونالد ترامپ هم اظهارات هم حزبی اش را بی پاسخ نگذاشت و ضمن بی ربط توصیف کردن آن گفت: « میت یک نامزد بازنده است. او به طرز وحشتناکی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته باخت. من چهار سال قبل و در جریان مبارزات انتخاباتی اش از او حمایت کردم و حالا ببینید چطور وفادار است. او التماس می کرد که تاییدش کنم. می توانستم بگویم میت زانو بزند و او در برابر من زانو می زد. او به من التماس می کرد.»

If Trump had said 4 years ago the things he says today about the KKK, Muslims, Mexicans, disabled, I would NOT have accepted his endorsement

— Mitt Romney (@MittRomney) 3 mars 2016

I am the only one who can beat Hillary Clinton. I am not a Mitt Romney, who doesn't know how to win. Hillary wants no part of “Trump”

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 3 mars 2016

دیگر چهره های حزب جمهوریخواه نظیر پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان و سناتور جان مک کین نیز نگرانی خود را از قدرت گرفتن وی به همراه داشته اند.

همزمان بیش از ۹۰ تن از سیاستمداران کهنه کار در حوزه سیاست خارجی آمریکا ضمن اعلام مخالفت خود با دونالد ترامپ گفته اند که طرح های وی امنیت این کشور را به مخاطره می اندازد.

با وجود چنین شکافی میان جمهوریخواهان احتمال پیروزی دونالد ترامپ در رقابتهای درون حزبی با تردید هایی روبرو است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا سه شنبۀ بزرگ کارزار و سیاست نامزدهای انتخابات را تغییر می دهد؟

پیروزی ترامپ و امیدواری کروز در سه شنبه بزرگ

تثبیت جایگاه کلینتون و امیدهای سندرز در سه شنبه بزرگ دموکراتها