Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

یونان پیش بینی می کند به شمار پناهجویان افزوده شود

یونان پیش بینی می کند به شمار پناهجویان افزوده شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونان می گوید که قادر نیست بتنهایی بحران پناهجویی را مدیریت کند. در روستای کوچک ایدومِنی که در مرز یونان و مقدونیه واقع شده، اردوگاه موقت پناهجویان

آگهی

یونان می گوید که قادر نیست بتنهایی بحران پناهجویی را مدیریت کند. در روستای کوچک ایدومِنی که در مرز یونان و مقدونیه واقع شده، اردوگاه موقت پناهجویان با ظرفیت ۲ هزار تن، شاهد بیش از هفت هزار مهاجر است که در انتظار دریافت مجوز برای خروج از یونان هستند.

در همین حال کشورهای حوزه باکان از جمله اتریش برای پذیرش پناهجویان سهمیه تعیین کرده و ترکیه نیز برای کاهش تعداد مهاجرانی که از طریق دریا این کشور را به سوی یونان ترک می کنند، از سوی اتحادیه اروپا تحت فشار است.

ابراهیم یکی از پناهجویان سوری است که مجبور به ترک حلب شده و در روستای ایدومِنی یونان است. وی می گوید: «ما مجبوریم تا برای دریافت آب آشامیدنی چهار یا پنج ساعت در صف بایستیم. اینجا هفت هزار نفر هستند و تنها یک محل برای توزیع آب و غذا وجود دارد.»

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد هشدار داده است که اروپا در آستانه بحران انسانی قرار دارد. این نهاد بین المللی یادآوری کرده که شمار مهاجران در یونان به ۲۴ هزار تن افزایش یافته است.

دولت یونان اطمینان داده که در مرز مقدونیه با استقرار نیروهای نظامی، احداث اردوگاه را بسرعت تکمیل کند. با این همه پیش بینی کرده است که به زودی شمار مهاجران به ۵۰ تا ۷۰ هزار تن افزایش می یابد. آتن به اتحادیه اروپا اطلاع داده که بالغ بر ۴۸۰ میلیون یورو کمک مالی برای مواجه با موج پناهجویان نیاز دارد.

مقدونیه نخستین کشور پس از یونان در حوزه بالکان است که مهاجران برای رساندن خود به مرکز و شمال اروپا به آن وارد می شوند.

روز یکشنبه هیچ مهاجری اجازه عبور از مرز را نیافت و در بامداد دوشنبه تنها حدود ۳۰۰ عراقی و سوری توانستند روستای ایدومِنی را ترک کنند. ساعاتی پس از آن، جمعی از مهاجران در اعتراض به بسته بودن مرز تلاش کردند تا با از میان برداشتن حائل از مرز عبور کنند. این اقدام، واکنش نیروهای نظامی یونان را در پی داشت.

یوسف، دیگر پناهجوی سوری از شهر حلب است که می گوید: «هفت هزار نفر جلوتر از من در انتظار عبور از مرز هستند و باید صبر کنم تا پس از آنها اینجا را ترک کنم. اینجا زندگی بسیار بسیار بد است.»

شمار مهاجرانی که هر روز در مرز مقدونیه تجمع کرده و چشم انتظار گشوده شدن حائلی فلزی هستند قابل توجه است. این حائل، روزهایی بسته می ماند و روزهایی نیز فقط یک یا دو بار باز می شود تا بین تنها ۵۰ تا ۳۰۰ تن از مهاجران را به مقدونیه راه دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرمای شدید در مناطقی از بالکان که قطع جریان برق را هم به همراه داشت

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مسابقات یورو ۲۰۲۴؛ اسپانیا مقتدرانه شروع کرد، ایتالیا گام اول را لرزان برداشت