Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پنج سال پس از حادثه فوکوشیما، ترس از آلودگی به مواد رادیواکتیو باقیست

پنج سال پس از حادثه فوکوشیما، ترس از آلودگی به مواد رادیواکتیو باقیست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امید بسیار کمی وجود دارد که شهر کوچک ناراها در ژاپن که در ۲۰ کیلومتری فوکوشیما واقع است، بار دیگر احیا شده و زندگی در آن جریان یابد. این شهر که از

آگهی

امید بسیار کمی وجود دارد که شهر کوچک ناراها در ژاپن که در ۲۰ کیلومتری فوکوشیما واقع است، بار دیگر احیا شده و زندگی در آن جریان یابد.

این شهر که از مارس ۲۰۱۱ میلادی و پس از وقوع حادثه اتمی فوکوشیما، تخلیه شده و جزو منطقه ممنوعه قرار گرفته بود، سرانجام پس از پنج سال بازگشایی شد.

بازگشایی رسمی ناراها در سپتامبر گذشته انجام شده اما تاکنون تنها ۴۲۰ نفر از جمعیت ۸ هزار نفری شهر دوباره به خانه هایشان برگشته اند و ترس از وجود مواد پرتوزا مانع از رونق دوباره این منطقه شده است.

توکیو هایاکاوا، روحانی ۷۶ ساله آیین بودا می گوید: «من می دانستم که پس از بازگشت به اینجا تنها شاهد مرگ این منطقه و این شهر خواهم بود. اینجا تبدیل به محیطی شده که مردم نمی توانند در آن بار دیگر در ایمنی و با آرامش زندگی کنند.»

به گفته نواهیرو مسودا، رئیس نیروگاه هسته ای تعطیل شده فوکوشیما پنج سال پس از وقوع این فاجعه اتمی، همچنان عملیات پاکسازی منطقه از مواد رادیواکتیو ادامه دارد.

اگرچه بر اساس گزارشهای رسمی، هیچکس در زمان وقوع انفجار در نیروگاه فوکوشیما کشته نشده اما مقامات ژاپن این موضوع را تایید کرده اند که صدها نفر از ساکنان سواحل اقیانوس آرام و ساکنان مجاور تاسیسات هسته ای پس از این حادثه و بر اثر آن درگذشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند

کاوشگر ماه از سومین «شب یخبندان قمری» نیز جان سالم به در برد

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید