Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برترینهای اسکار ۲۰۱۶ اعلام شد

برترینهای اسکار ۲۰۱۶ اعلام شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هشتاد وهشتمین مراسم اسکار یکشنبه شب برگزار شد و برترین های سینمای جهان مشخص شدند. فیلم سینمایی اسپات لایت در این مراسم، اسکار بهترین فیلم را از آن

آگهی

هشتاد وهشتمین مراسم اسکار یکشنبه شب برگزار شد و برترین های سینمای جهان مشخص شدند.

فیلم سینمایی اسپات لایت در این مراسم، اسکار بهترین فیلم را از آن خود کرد. این فیلم داستان گروهی از خبرنگاران روزنامۀ بوستون گلوب را روایت می کند که طی چندین ماه کار تحقیقاتی و میدانی، پرده از سوءاستفاده جنسی از کودکان توسط کشیشان این شهر برداشتند. مارک روفولو برای بازی در این فیلم نامزد بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شده بود اما جایزۀ این بخش به مارک رایلنس برای ایفای نقش در فیلم پل جاسوسان رسید.

لئوناردو دی کاپریو نیز برای بازی در فیلم بازگشته به عنوان بهترین بازیگر مرد امسال انتخاب شد. الخاندرو اینیاریتو خالق فیلم بازگشته نیز به عنوان بهترین کارگردان اسکار این بخش را به خانه برد. این کارگردان سال گذشته نیز اسکار بهترین فیلم را برای بردمن یا مرد پرنده کسب کرده بود.

فیلم بازگشته به داستان مردی می پردازد که پس از زخمی شدن در اثر حملۀ یک خرس توسط همراهانش رها می شود و پسرش نیز توسط یکی از همین افراد کشته می شود. او به امید یافتن قاتل پسرش، خود را مداوا می کند و پس از طی سختی های بسیار سرانجام انتقام خود را می گیرد.

فیلم سینمایی «پسر شائول» جایزۀ اسکار را در بخش بهترین فیلم خارجی از آن خود کرد. پسر شائول را لازلو نمش کارگردانی کرده و اولین ساختۀ بلند سینمایی وی محسوب می شود. پسر شائول داستان زندگی فردی یهودی به همین نام را در آشوویتس روایت می کند.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)0; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/hu_HU/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));> Oscar-díjátadó 2016:Néhány fotó a vörös szőnyeges bevonulásról és a gáláról.(fotók: REUTERS)

Közzétette: euronews – 2016. február 28.

شائول در زندان آشوویتس یکی از اعضای گروهی به نام «ساندرکوماندو» است که وظیفۀ آماده کردن زندانیان برای فرستادن آنها به اتاق های گاز و تمیز کردن کوره های آدم پزی را به عهده دارند. شائول در این میان جنازۀ کودکی را می یابد که ادعا می کند پسر اوست. او با دشواری های زیاد جنازۀ این پسر را مخفی می کند تا به شکل مذهبی و طبق تشریفات دین یهودی دفن شود. تلاش وی برای یافتن یک خاخام و صحنه هایی که از نگاه وی به بیننده منتقل می شود، داستان این فیلم را ساخته است. این فیلم در جشنوارۀ سال گذشته نیز توانست جایزۀ ویژه هیات داوران را کسب کند.

فیلم «مکس دیوانه:جادۀ خشم» نیز توانست در هشتاد و هشتمین مراسم اسکار شش جایزه را از آن خود کند. این فیلم در ۱۰ رشته نامزد دریافت این جایزه شده بود. فیلم مد مکس در این مراسم اسکار بهترین ها را برای میکس صدا، تدوین، آرایش چهره، طراحی مو، طراحی تولید و طراحی لباس به نام خود ثبت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لئوناردو دی کاپریو و «اسپات لایت» برندگان اسکار

اسکار امسال با تحریم تعدادی از بازیگران برگزار شد

«پنجاه طیف خاکستری» در پنج بخش جایزه تمشک طلایی بدترینهای دنیای سینما را از رقبا ربود