اسکار امسال با تحریم تعدادی از بازیگران برگزار شد

اسکار امسال با تحریم تعدادی از بازیگران برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هشتاد و هشتمین مراسم اسکار شامگاه یکشنبه و با بخش راه رفتن به روی فرش قرمز آغاز شد. کریس راک، هنرپیشۀ سیاهپوست هالیوود اجرای مراسم امسال را به عهده

آگهی

هشتاد و هشتمین مراسم اسکار شامگاه یکشنبه و با بخش راه رفتن به روی فرش قرمز آغاز شد.

کریس راک، هنرپیشۀ سیاهپوست هالیوود اجرای مراسم امسال را به عهده داشت و شوخی هایی را با اشاره به بحث تحریم این مراسم به دلیل عدم نامزدی هیچ بازیگر سیاهپوستی در جای جای برنامۀ خود گنجانده بود. وی یکی از بازیگران سیاهپوستی بود که به دعوت تحریم اسکار پاسخ مثبت نداد.

ووپی گلدبرگ، بازیگر فیلمهایی نظیر روح و راه آزادی دربارۀ تحریم این مراسم می گوید: «بایکوت واقعا برای من چیز بیخودی است و اگر واقعا می خواهید اعتراض کنید، به دیدن فیلم هایی که بازیگران مورد علاقه شما در آنها بازی نکرده اند نروید. این بهترین راه اعتراض است. شما نمی خواهید که ما اینجا هم غایب باشیم چرا که در اینصورت واقعا حضوری از ما نخواهد بود. من هیچ علاقه ای به بایکوت ندارم. هرچقدر می خواهید اعتراض کنید، یک نفر را در اینجا به من نشان بدهید که نیاز به تعطیلات نداشته باشد.»

دختر دانمارکی، مکس دیوانه، بازگشته، اسپات لایت، اتاق و استیو جابز از جمله فیلم هایی هستند که در تمامی بخش ها مانند بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد و زن، بهترین گریم توانستند جوایز اسکار را از آن خود کنند.

آلیشیا ویکاندر که برای بازی در فیلم دختر دانمارکی اسکار بازیگر زن نقش مکمل را کسب کرد، می گوید: «اسکار غیرقابل باور است و بودن در اینجا احساس برنده شدن را به آدم می دهد، همه ما اینجا جمع شده ایم تا شب خوبی را بگذرانیم.»

علاوه بر وی، کیت وینسلت و ریچل مک آدامز برای فیلم های استیو جابز و اسپات لایت نامزد بخش بازیگر زن نقش دوم شده بودند.

جایزۀ اسکار بهترین بازیگر مرد نقش دوم به مارک رایلنس برای ایفای نقش در فیلم پل جاسوسان رسید. تام هاردی برای بازی در فیلم بازگشته، سیلوستر استالونه برای بازی در فیلم کرید و مارک روفولو برای بازی در فیلم اسپات لایت از دیگر نامزدهای کسب این جایزه بودند.

علاوه بر بازیگران و دست اندرکاران سینمای جهان، صاحبان صنعت مد نیز حضور چشمگیری در مراسم اسکار دارند و سعی می کنند با آراستن بازیگران به آخرین تولیدات گرانقیمت و مجلل خود، از رقیبان پیشی بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای سنجاق قرمز برخی از ستاره‌های هالیوود در مراسم اسکار چه بود؟

اعلام برندگان اسکار نود و ششم؛ اوپنهایمر جوایز را درو کرد

متیو پری، بازیگر نقش چندلر در سریال «فرندز» درگذشت