فیلم مجاری «پسر شائول» برنده اسکار بهترین فیلم خارجی شد

فیلم مجاری «پسر شائول» برنده اسکار بهترین فیلم خارجی شد
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برنده جایزه بهترین فیلم به زبان غیر انگلیسی در مراسم هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار یک فیلم مجاری به نام «پسر شائول» و با داستانی از هولوکاست است

آگهی

برنده جایزه بهترین فیلم به زبان غیر انگلیسی در مراسم هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار یک فیلم مجاری به نام «پسر شائول» و با داستانی از هولوکاست است.

لازلو نمش، کارگردان این فیلم در هنگام دریافت جایزه خود در سالن دالبی لس آنجلس گفت: «من این جایزه را با هنرپیشه اصلی فیلم خودم گزا روهریگ و با اکیپ فوق العاده فیلم که مطمئنم هیچکس نمی توانست کار آنها را انجام بدهد، قسمت می کنم.»

پیش از این هم «پسر شائول» جایزه گلدن گلوب را برده بود. ماتیاس اردلی، مدیر فیلمبرداری این فیلم در همان زمان به خبرنگاز یورونیوز گفته بود: «جایزه گرفتن این فیلم و حرف زدن درباره آن بسیار مهم است زیرا سبب می شود بسیاری از افرادی که چیزی از آن نشنیده اند، حالا آن را بشناسند. شور و اشتیاقی که برای این فیلم به وجود آمده، نشان می دهد کسانی که به تماشای آن فکر نمی کردند، حالا می خواهند بروند و آن را ببینند. این مهم است چون برای فیلم یک اتفاق حیاتی است.»

داستان فیلم «پسر شائول» در اکتبر ۱۹۴۴ روی می دهد و روایت شائول، زندانی یهودی است که در اردوگاه آشویتس اجساد زندانی های دیگر را در کوره می سوزاند. او گمان می کند جسد پسرش را در میان اجساد دیده است. گره اصلی داستان در تصمیم شائول برای نسوزاندن جسد فرزندش و خاکسپاری اوست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوربان: اتحادیه اروپا پیش از آغاز مذاکرات عضویت اوکراین باید به «سوال‌های دشواری» پاسخ دهد

عبور از مرز مجارستان؛ اسلواکی برای مقابله با ورود پناهجویان صدها نیرو مستقر می‌کند

عصیان ورزشکاران ایرانی؛ «تاتامی» نخستین همکاری دو کارگردان ایرانی و اسرائیلی در ونیز به نمایش درآمد