Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نامزدهای منتسب به اصلاح طلبان، پیشتاز انتخابات تهران

نامزدهای منتسب به اصلاح طلبان، پیشتاز انتخابات تهران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس شمارش آرای حدود یک میلیون و سیصد هزار رای در تهران، نامزدهای حاضر در فهرست ارائه شده توسط اصلاح طلبان در انتخابات مجلس به پیروزی قاطع دست

آگهی

بر اساس شمارش آرای حدود یک میلیون و سیصد هزار رای در تهران، نامزدهای حاضر در فهرست ارائه شده توسط اصلاح طلبان در انتخابات مجلس به پیروزی قاطع دست یافته اند. در میان سی نفر اول نامزدهای پیشتاز در تهران، نام بیست و نه نامزد میانه روی منتسب به جریان اصلاح طلب به چشم می خورد. محمد رضا عارف که در صدر فهرست موسوم به فهرست «امید» معرفی شده بود، پیشتاز انتخابات پایتخت است.

از فهرست ائتلاف بزرگ اصولگرایان، فقط نام غلامعلی حداد عادل در میان سی نفر اول دیده می شود.

به گفته مقامهای برگزارکننده انتخابات، شمارش آرای انتخابات مجلس در تهران ممکن است سه روز طول بکشد.

شمارش آرای مجلس خبرگان در تهران هم حاکی از پیروزی نامزدهای حاضر در فهرست ارائه شده توسط جریان میانه رو است. بر اساس تازه ترین نتیجه اعلام شده، اکبر هاشمی رفسنجانی بیشترین آرا را در تهران به خود اختصاص داده است. حسن روحانی و محمد امامی کاشانی در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. نام تقی مصباح یزدی، از روحانی های سرشناس منتسب به جریان محافظه کار در میان شانزده نامزد اول که به مجلس خبرگان راه پیدا می کنند به چشم نمی خورد.

وزارت کشور اعلام کرد لیست اعللام شده نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری در تهران نهایی نیست و شمارش آرا ادامه دارد. pic.twitter.com/IXtAZ5gPuU

— روزنامه شرق (@SharghDaily) February 27, 2016

در حالی که شماری از خبرگزاریها پیشتر نتیجه اعلام شده برای مجلس خبرگان تهران را نتیجه قطعی اعلام کرده بودند، وزارت کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد که این نتیجه نهایی نیست و شمارش آرا ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد