با وجود موارد نقض آتش بس در سوریه٬ طرفین مصمم به توقف خصومتها هستند

با وجود موارد نقض آتش بس در سوریه٬ طرفین مصمم به توقف خصومتها هستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک روز پس از برقراری آتش بس موقت در سوریه٬ هواپیماهای جنگنده چند نقطه از جمله مواضع جبهه نصرت را در استان حلب هدف حملات هوایی قرار دادند. با اینکه

یک روز پس از برقراری آتش بس موقت در سوریه٬ هواپیماهای جنگنده چند نقطه از جمله مواضع جبهه نصرت را در استان حلب هدف حملات هوایی قرار دادند.

آگهی

با اینکه مواردی از درگیری ها میان نیروهای وفادار به حکومت سوریه و مخالفان گزارش شده اما طرفین مصمم به ادامه آتش بس هستند.

به گزارش منابع روسی آتش بس موقتی که از روز شنبه در سوریه به اجرا درآمده دست کم نه بار نقض شده است. مخالفان میانه رو در سوریه این تعداد را ده تا پانزده بار عنوان کرده اند.

در همین حال وزارت دفاع روسیه ادعا می کند که بیش از یکصد تن از نیروهای نظامی ترکیه با گذشتن از مرز وارد خاک سوریه شدند و با پشتیبانی توپخانه سنگین شهر تل ابیاد در نزدیکی مرز ترکیه را هدف قرار داده اند.

از سوی دیگر رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهوری ترکیه که از توافق آتش بس موقت چندان خرسند به نظر نمی رسد گفت: «این آتش بس تنها تا حدی به اجرا درآمده است. وقتی به مناطقی که آتش بس در آنها برقرار شده نگاه می کنیم٬ می بینیم که تنها یک سوم خاک سوریه را دربرمی گیرد.»

توافق آتش بس شامل گروه داعش و جبهه نصرت٬ شاخه القاعده در سوریه نمی شود و آمریکا و روسیه مواضع آنها را هدف حملات هوایی قرار داده اند.

با این همه شهرهای سوریه از جمله دمشق در دومین روز برقراری آتش بس آرام گزارش شده و زندگی روزمره در جریان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

دومین هفته اعتراض‌ها در جنوب سوریه؛ معترضان خواستار برکناری بشار اسد شدند

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند