با وجود موارد نقض آتش بس در سوریه٬ طرفین مصمم به توقف خصومتها هستند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
با وجود موارد نقض آتش بس در سوریه٬ طرفین مصمم به توقف خصومتها هستند

یک روز پس از برقراری آتش بس موقت در سوریه٬ هواپیماهای جنگنده چند نقطه از جمله مواضع جبهه نصرت را در استان حلب هدف حملات هوایی قرار دادند.

با اینکه مواردی از درگیری ها میان نیروهای وفادار به حکومت سوریه و مخالفان گزارش شده اما طرفین مصمم به ادامه آتش بس هستند.

به گزارش منابع روسی آتش بس موقتی که از روز شنبه در سوریه به اجرا درآمده دست کم نه بار نقض شده است. مخالفان میانه رو در سوریه این تعداد را ده تا پانزده بار عنوان کرده اند.

در همین حال وزارت دفاع روسیه ادعا می کند که بیش از یکصد تن از نیروهای نظامی ترکیه با گذشتن از مرز وارد خاک سوریه شدند و با پشتیبانی توپخانه سنگین شهر تل ابیاد در نزدیکی مرز ترکیه را هدف قرار داده اند.

از سوی دیگر رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهوری ترکیه که از توافق آتش بس موقت چندان خرسند به نظر نمی رسد گفت: «این آتش بس تنها تا حدی به اجرا درآمده است. وقتی به مناطقی که آتش بس در آنها برقرار شده نگاه می کنیم٬ می بینیم که تنها یک سوم خاک سوریه را دربرمی گیرد.»

توافق آتش بس شامل گروه داعش و جبهه نصرت٬ شاخه القاعده در سوریه نمی شود و آمریکا و روسیه مواضع آنها را هدف حملات هوایی قرار داده اند.

با این همه شهرهای سوریه از جمله دمشق در دومین روز برقراری آتش بس آرام گزارش شده و زندگی روزمره در جریان است.