در اولین روز برقراری آتش بس سوریه، اوباما بر مبارزه بی امان با داعش تاکید کرد

در اولین روز برقراری آتش بس سوریه، اوباما بر مبارزه بی امان با داعش تاکید کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در اولین روز از برقراری آتش بس میان نیروهای دولتی سوریه و شورشیان مخالف بشار اسد، نیروهای داعش شهر مرزی تل ابیض سوریه که در مجاورت خاک ترکیه قرار

آگهی

در اولین روز از برقراری آتش بس میان نیروهای دولتی سوریه و شورشیان مخالف بشار اسد، نیروهای داعش شهر مرزی تل ابیض سوریه که در مجاورت خاک ترکیه قرار دارد را بمباران کردند. دراین شهر، نیروهای کرد با حمایت ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا مشغول مبارزه با ستیزه جویان داعش هستند.

در این روز باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا ضمن هشدار به ادامه مبارزه بی امان با داعش، از تمام کشورها خواست حمله به مناطق مختلف سوریه را خارج از چهارچوب ائتلاف بین المللی به رهبری واشنگتن متوقف کنند.

او تاکید کرد که تلاش هماهنگ کشورها منجر به کاهش قدرت داعش شده است.

آقای اوباما گفت: «مبارزه ای دشوار پیش روی ماست. وضعیت در سوریه و عراق بسیار پیچیده است. هنگامیکه ما زیرساختهای نفتی شان را بمباران کردیم نیروهای داعش مجبور شدند حقوق جنگجویانشان را کاهش دهند. به نظر می رسد به لطف همکاری ملتهای مختلف، جریان ورود جنگجویان تروریست خارجی به سوریه کند شده است.»

همزمان با این سخنان، وزارت دفاع آمریکا تصاویری مبنی بر حمله به تاسیسات نفتی داعش توسط نیروهای ائتلاف بین المللی منتشر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرامش نسبی در اولین روز برقراری آتش بس در سوریه

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند

۲۲ سرباز آمریکایی در سقوط بالگرد در سوریه زخمی شدند