ایتالیا سفیر آمریکا در این کشور را احضار کرد

ایتالیا سفیر آمریکا در این کشور را احضار کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه در پی انتشار اسناد جدیدی توسط سایت ویکی لیکس و برخی از روزنامه های ایتالیایی، وزارت خارجۀ ایتالیا روز سه شنبه سفیر آمریکا در این کشور را

آگهی

خبر کوتاه

در پی انتشار اسناد جدیدی توسط سایت ویکی لیکس و برخی از روزنامه های ایتالیایی، وزارت خارجۀ ایتالیا روز سه شنبه سفیر آمریکا در این کشور را احضار کرد.

سایت ویکی لیکس مدعی شده است که سازمان امنیت ملی آمریکا مکالمات سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق این کشور را شنود می کرده است. بنا به ادعای سایت ویکی لیکس، یکی از مکالمات مذکور، گفت و گوی نخست وزیر سابق ایتالیا با بنیامین نتانیاهو، همتای اسراییلی خود پس از تنش میان این کشور و آمریکا بر سر ساخت ۱۶۰۰ منزل مسکونی در اراضی اشغالی توسط اسراییل بوده است.

تعدادی از روزنامه ها از جمله روزنامۀ ایتالیایی «اسپرو» نیز همزمان با این سایت، اسنادی را که به ادعای ویکی لیکس محرمانه بوده منتشر کرده اند.

آنکلا مرکل، صدر اعظم آلمان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل و بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از دیگر افرادی هستند که ویکی لیکس مدعی شنود تلفنی آنها توسط سازمان امنیت ملی آمریکا در فاصلۀ سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ شده است.

به گفتۀ ویکی لیکس در مجموع ۱۳ شمارۀ تلفن که به مقامات پنج کشور تعلق داشته اند شنود شده است که اتریش، فرانسه، ایتالیا و سوییس نیز هدف سازمان امنیت ملی آمریکا بوده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میلان برای کاهش تصادف دوچرخه‌سواران، کامیون‌ها را مجبور به نصب حسگرهای نقطه کور می‌کند

ایتالیا اولین مرکز استقرار مهاجران وارد شده از کشورهای «امن» را افتتاح کرد

تصاویری از پاک‌سازی تندیس داوود در فلورانس؛ گرد و خاک مجسمه معروف میکل‌آنژ گرفته شد