Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دولت سوریه رسما با برقراری آتش بس موافقت کرد

دولت سوریه رسما با برقراری آتش بس موافقت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت سوریه روز سه شنبه اعلام کرد که در راستای طرح آمریکا و روسیه برای برقرار آتش بس در سوریه، طرح توقف «عملیات نظامی» را پذیرفته اما این تصمیم شامل

آگهی

دولت سوریه روز سه شنبه اعلام کرد که در راستای طرح آمریکا و روسیه برای برقرار آتش بس در سوریه، طرح توقف «عملیات نظامی» را پذیرفته اما این تصمیم شامل گروههایی چون داعش و جبهه النصره نمی شود. تلویزیون سوریه اعلام کرد که دولت آتش بس را از روز شنبه اجرا خواهد کرد.

مخالفان اصلی دولت سوریه نیز بطور مشروط با این آتش بس موافقت کرده اند. با این حال نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در روزهای گذشته انبار مهمات نیروهای داعش را در نزدیکی شهر ابوکمال سوریه در مرز عراق مورد حمله قرار دادند.

با این حال مردم در دمشق پایتخت سوریه در فضایی از امید و نگرانی بسر می برند. عدنا حمدون یک کارگر بازنشسته در دمشق می گوید: «امیدوارم که این توافق اجرا شود و مردم سوریه احساس امنیت کنند و این خونریزی ها متوقف شود.»

دیگر شهروند سوری در دمشق می گوید: «با وجود بمباران ها راه حل سیاسی امکانپذیر نیست.»

پنج سال جنگ در سوریه حدود نیمی از جمعیت کشور را از خانه و کاشانه شان آواره کرده است. در تازه ترین برآوردها، گروه دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است که تعداد کشته های جنگ پنج ساله سوریه تاکنون به ۳۷۰ هزار نفر رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسکو و واشنگتن بر سر برقراری آتش بس در سوریه توافق کردند

واکنش سازمان ملل و آنکارا به طرح آتش بس در سوریه

بشار اسد تاریخ انتخابات پارلمانی سوریه را تعیین کرد