Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خشونت ناسیونالیستها در جریان برگزاری مراسم دومین سالگرد انقلاب اوکراین

خشونت ناسیونالیستها در جریان برگزاری مراسم دومین سالگرد انقلاب اوکراین
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مردم اوکراین روز شنبه با حضور در خیابانهای کی یف، پایتخت و میدان استقلال مراسم بزرگداشت دومین سالگرد انقلاب را برگزار کردند. پترو پروشنکو، رییس

آگهی

مردم اوکراین روز شنبه با حضور در خیابانهای کی یف، پایتخت و میدان استقلال مراسم بزرگداشت دومین سالگرد انقلاب را برگزار کردند.

پترو پروشنکو، رییس جمهوری این کشور به همراه همسرش در این مراسم حضور یافت و به قربانیان این رویداد ادای احترام کرد.

خودداری ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری پیشین اوکراین از امضای موافقتنامه تجاری با اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۳ عاملی بود که اعتراضات مردم این کشور را برانگیخت. تظاهرات صلح آمیز به مرور زمان شدت و خشونت بیشتری پیدا کرد و سرانجام به فرار ویکتور یانوکوویچ و پیروزی معترضان منجر شد.

یک شهروند اوکراینی می گوید: «بزرگداشت یاد کسانی که کشته شده اند اهمیت دارد. آنها زندگی خود را برای عدالت دادند. برای اینکه دیگران زندگی صادقانه ای داشته باشند.»

در جریان این مراسم ناسیونالیستهای «پراوی سکتور» که تعداد آنها حدود ۲۰۰ نفر گزارش شده ضمن درگیری با پلیس به بانکهای روسی از جمله آلفا بانک و اسبربانک در کی یف حمله کردند.

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورونیوز از کی یف گزارش می دهد: «گروه رادیکالی که به بانکها حمله کرد در مقابل کسانی که برای بزرگداشت قربانیان حضور داشتند ناچیز بودند. مردم اوکراین می گویند، این روز، روز خشونت نیست بلکه روز بزرگداشت قربانیان است. بنابراین بهترین کار در این روز دعا برای کشته شدگان در وقایع ۲ سال پیش است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۳۰ کشته در حمله موشکی روسیه به اوکراین؛ بیمارستان کودکان در کی‌یف هدف قرار گرفت

چرا روسیه در حمله به شهرهای اوکراین از بمب‌های قدیمی ارتقا یافته استفاده می‌کند؟

خانواده‌های سربازان اسیر در کی‌یف؛ «اسارت می‌کُشد؛ اسرای جنگی را آزاد کنید»