Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نماینده ترکیه در سازمان ملل: در سوریه عملیات انفرادی انجام نمی دهیم

نماینده ترکیه در سازمان ملل: در سوریه عملیات انفرادی انجام نمی دهیم
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی روسیه برای توقف عملیات نظامی ترکیه در سوریه را رد کردند. این پیشنهاد با وتوی سه کشور فرانسه،

آگهی

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی روسیه برای توقف عملیات نظامی ترکیه در سوریه را رد کردند. این پیشنهاد با وتوی سه کشور فرانسه، آمریکا و بریتانیا از دستور کار خارج شد.

در این قطعنامه از ترکیه خواسته شده بود حملات علیه کردهای سوریه و برنامه حمله زمینی به این کشور را پایان دهد و به تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارد.

نماینده دایم ترکیه در سازمان ملل با بیان اینکه کشورش قصد ندارد خارج از اقدام جمعی در چهارچوب شورای امنیت یا ائتلاف بین المللی، عملیات زمینی در سوریه انجام دهد گفت: «اگر قرار باشد اقدامی انجام شود این اقدام جمعی خواهد بود و عملیات انفرادی از سوی ترکیه انجام نمی شود.»

ترکیه به ویژه پس از انفجار آنکارا، حملات خود به کردهای شمال سوریه را تشدید کرده است. روسیه نیز نسبت به تمرکز نیروهای ترکیه در مرز سوریه ابراز نگرانی کرد.

همزمان باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا خواستار خویشتنداری یگان های مدافع خلق و دولت ترکیه و پرهیز از برخورد نظامی شد. فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه نیز از خطر بروز جنگ میان ترکیه و روسیه ابراز نگرانی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: سلاح های آمریکایی علیه غیرنظامیان سوری به کار گرفته می شود

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق