اردوغان: سلاح های آمریکایی علیه غیرنظامیان سوری به کار گرفته می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اردوغان: سلاح های آمریکایی علیه غیرنظامیان سوری به کار گرفته می شود

رجب طیب اردوغان می گوید تسلیحات نظامی ارتش آمریکا علیه غیرنظامیان سوری به کار گرفته می شود. رئیس جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه شبه نظامیان کرد در سوریه با استفاده از کمک های نظامی آمریکا بر بی ثباتی منطقه می افزاید حمله هوایی و موشک باران مناطق تحت کنترل آنها را موجه می داند.

حملات ارتش ترکیه شب گذشته برای نخستین بار به شهر عفرین در شمال استان حلب نیز گسترش یافت.

رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه گفت: «ماه ها پیش به اوباما گفتم که نیمی از تسلیحات نظامی آمریکا به دست نیروهای داعش می افتد و بقیه به یگانهای مدافع خلق می رسد. گفتم می دانید این سلاح های علیه چه کسانی به کار گرفته می شوند؟ آنها علیه غیرنظامیان به کار گرفته می شوند.»

ترکیه یگان های مدافع خلق را مانند پ کاکا یک سازمان تروریستی می داند. آمریکا اما از این نیروهای مسلح کرد در مبارزه با داعش در سوریه حمایت می کند و از ترکیه خواسته به حملات خود علیه آنها پایان دهد.

تنش بین دو کشور در حالی شدت می گیرد که ناتو نیز تلویحا گفته که اگر ترکیه و عربستان سعودی نیروی زمینی به سوریه بفرستند از آنها حمایت نمی خواهند کرد.

دولت ترکیه یگان های مدافع خلق را عامل بمب گذاری روز چهارشنبه در آنکارا می داند. حمله مرگباری که جان ۲۸ تن را گرفت و ده ها زخمی بر جا گذاشت.

اما رهبر اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه که یگان های مدافع خلق شاخه نظامی آن است با رد اتهامات آنکارا اعلام کرده است که آنها در مسایل داخلی ترکیه دخالت نمی کنند.