Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اردوغان: سلاح های آمریکایی علیه غیرنظامیان سوری به کار گرفته می شود

اردوغان: سلاح های آمریکایی علیه غیرنظامیان سوری به کار گرفته می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه شبه نظامیان کرد در سوریه با استفاده از کمک های نظامی آمریکا بر بی ثباتی منطقه می افزاید حمله هوایی و موشک باران مناطق تحت کنترل آنها را موجه می داند.

آگهی

رجب طیب اردوغان می گوید تسلیحات نظامی ارتش آمریکا علیه غیرنظامیان سوری به کار گرفته می شود. رئیس جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه شبه نظامیان کرد در سوریه با استفاده از کمک های نظامی آمریکا بر بی ثباتی منطقه می افزاید حمله هوایی و موشک باران مناطق تحت کنترل آنها را موجه می داند.

حملات ارتش ترکیه شب گذشته برای نخستین بار به شهر عفرین در شمال استان حلب نیز گسترش یافت.

رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه گفت: «ماه ها پیش به اوباما گفتم که نیمی از تسلیحات نظامی آمریکا به دست نیروهای داعش می افتد و بقیه به یگانهای مدافع خلق می رسد. گفتم می دانید این سلاح های علیه چه کسانی به کار گرفته می شوند؟ آنها علیه غیرنظامیان به کار گرفته می شوند.»

ترکیه یگان های مدافع خلق را مانند پ کاکا یک سازمان تروریستی می داند. آمریکا اما از این نیروهای مسلح کرد در مبارزه با داعش در سوریه حمایت می کند و از ترکیه خواسته به حملات خود علیه آنها پایان دهد.

تنش بین دو کشور در حالی شدت می گیرد که ناتو نیز تلویحا گفته که اگر ترکیه و عربستان سعودی نیروی زمینی به سوریه بفرستند از آنها حمایت نمی خواهند کرد.

دولت ترکیه یگان های مدافع خلق را عامل بمب گذاری روز چهارشنبه در آنکارا می داند. حمله مرگباری که جان ۲۸ تن را گرفت و ده ها زخمی بر جا گذاشت.

اما رهبر اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه که یگان های مدافع خلق شاخه نظامی آن است با رد اتهامات آنکارا اعلام کرده است که آنها در مسایل داخلی ترکیه دخالت نمی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادای احترام به قربانیان حمله آنکارا و ادامه حملات به مواضع کردهای سوریه

شبه نظامیان کرد دست داشتن در انفجار آنکارا را رد کردند

سایه وحشت بر استانبول بعد از حمله آنکارا