خرس طلایی «یک عمر دستاورد هنری» برای فیلمبردار سرشناس آلمانی

خرس طلایی «یک عمر دستاورد هنری» برای فیلمبردار سرشناس آلمانی
نگارش از Euronews

میشاییل بالهاوس، فیلمبردار سرشناس آلمانی جایزه خرس طلایی برای یک عمر دستاورد هنری را در فستیوال فیلم برلین دریافت کرد. این هنرمند ۸۰ ساله که به عنوان

میشاییل بالهاوس، فیلمبردار سرشناس آلمانی جایزه خرس طلایی برای یک عمر دستاورد هنری را در فستیوال فیلم برلین دریافت کرد. این هنرمند ۸۰ ساله که به عنوان فیلمبردار وارد حرفه سینما شد، سابقه همکاری با کارگردانهای بزرگ هالیوود را به عنوان مدیریت فیلمبرداری در کارنامه خود دارد.

پدر و مادر این فیلمبردار متولد شهر برلین، بازیگر بودند. او در سال ۱۹۹۰ میلادی، رئیس هیات داوران فستیوال فیلم برلین بود.

میشاییل بالهاوس می گوید: «این حرفه اصلا آسان نیست. اول از همه باید این حرفه را دوست داشته باشید چرا که کار بسیار دشواری است. باید انعطاف پذیر بود چون باید با کارگردانهای مختلفی کار کرد که شخصیتهای متفاوتی دارند. شما باید از خودتان ایده داشته باشید. وقتی که کارگردان ایده ای ندارد شما به عنوان فیلمبردار باید با ایده ای پیش قدم شوید.»

میشاییل بالهاوس، که حالا تقریبا کاملا نابینا شده است، در ساخت بیش از ۱۵۰ فیلم مشارکت داشت. یکی از معروفترین فیلمهایی که او مدیریت فیلمبرداری آن را به عهده داشت، فیلم رفتگان به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و بازی لئوناردو دی کاپریو و جک نیکلسون است.

ولفگانگ اشپیندلر، گزارشگر یورونیوز از برلین می گوید: «میشاییل بالهاوس،حتی نامزد دریافت جایزه اسکار شده است اما همیشه آکادمی را نادیده گرفته است. حالا او در فستیوال فیلم برلین، جایزه خرس طلایی یک عمر دستاورد هنری را دریافت کرد. او در میان فیلمبرداران، شایسته ترین فرد برای دریافت این جایزه است.»

مطالب مرتبط