ترکیه: هویت عامل بمب گذاری آنکارا مشخص شده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترکیه: هویت عامل بمب گذاری آنکارا مشخص شده است

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد هویت عامل حادثه انفجار خودروی بمب گذاری شده در مسیر کاروان نظامیان این کشور در آنکارا شناسایی شده است.

به گفته او راننده خودروی بمب گذاری شده فردی ۲۳ ساله به نام «صالح نجار» بوده است. بنا به اعلام دولت ترکیه او از کردهای سوریه و عضو یگان های مدافع خلق موسوم به «ی پ گ» بوده و با شبه نظامیان پ کا کا نیز همکاری داشته است.

گفته می شود هویت راننده خودرو از روی اثر انگشت او شناسایی شده است.

این حادثه عصر روز چهارشنبه در یکی از تقاطع های شلوغ شهر آنکارا و در پانصد متری پارلمان و دیگر ساختمانهای دولتی این کشور روی داد و ۲۸ کشته (شامل ۲۷ سرباز و ۲ غیرنظامی) و ۶۱ مجروح بر جای گذاشت. ۳۰ نفر از مجروحان از بیمارستان مرخص شده اند و مداوای ۳۱ تن دیگر همچنان ادامه دارد.

تنها چند ساعت پس از وقوع این حمله، بمباران مواضع شبه نظامیان کرد در کوههای شمالی عراق توسط نیروهای ترکیه آغاز شد و دولت ترکیه از دستگیری ۹ نفر خبر داد.

یکی از رهبران شبه نظامیان حزب کارگران کرد ترکیه، پ کاکا، با رد دخالت در این اقدام تروریستی، آن را دستاویزی برای دولت مرکزی ترکیه دانست تا به این ترتیب برای تلافی این بمب گذاری به قتل عام مردم در مناطق کردنشین بپردازد.