Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخواست محرومیت دائم برای دو تن از مسئولان سابق فیفا

درخواست محرومیت دائم برای دو تن از مسئولان سابق فیفا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیته قضایی فیفا با متهم کردن دو تن از مسئولان سابق این نهاد به فساد مالی، خواستار محرومیت دائمی آنها از دنیای فوتبال شد. لوئیس بدویا یکی از آنها

آگهی

کمیته قضایی فیفا با متهم کردن دو تن از مسئولان سابق این نهاد به فساد مالی، خواستار محرومیت دائمی آنها از دنیای فوتبال شد.

لوئیس بدویا یکی از آنها است که سابقه عضویت در کمیته اجرایی فیفا را دارد. او همچنین سمت نایب رئیسی کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی و ریاست فدراسیون فوتبال کلمبیا را در کارنامه اجرایی خود دارد.

بدویا متهم است شش بند از مجموعه قوانین اخلاق حرفه ای فیفا را نقض و اقدام به تقلب مالی و اخاذی کرده است. او همچنین از سوی دستگاه قضایی آمریکا مجرم شناخته شده است.

سرخیو خادو رئیس سابق فدراسیون فوتبال شیلی که ماه نوامبر مجبور به استعفا از سمتش شد، دیگر مسئول فیفا است که در معرض محرومیت دائم از فعالیت های مرتبط با فوتبال قرار گرفته است.

او که گفته می شود یکی از شاهدان «اف بی آی» در جریان تحقیقات بر روی پرونده فسادِ فدراسیون بین المللی فوتبال بوده است، اتهام های مطرح شده مبنی بر دریافت رشوه در ازای دادن امتیاز پخش تلویزیونی را در چند دوره از مسابقات کوپا آمریکا پذیرفته است.

خادو پس از استعفا از سمتش در فدراسیون فوتبال شیلی به همراه خانواده به آمریکا مهاجرت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش‌های میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۴؛ دلارهای نفتی عربستان قرار است چگونه هزینه شوند؟

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد

عربستان رسما از پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ رونمایی کرد