پایان مهلت کارزار انتخاباتی در اوگاندا

پایان مهلت کارزار انتخاباتی در اوگاندا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اوگاندا، نامزدهای اصلی این انتخابات روز سه شنبه دست به برگزاری گردهمایی های انتخاباتی در کامپالا پایتخت

آگهی

در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اوگاندا، نامزدهای اصلی این انتخابات روز سه شنبه دست به برگزاری گردهمایی های انتخاباتی در کامپالا پایتخت این کشور زدند.

یووری موسوینی، رئیس جمهور فعلی اوگاندا در صدد است تا بار دیگر قدرت را در این کشور به دست گیرد. آقای موسوینی از سال ۱۹۸۶ تاکنون قدرت را در این کشور آفریقایی در دست دارد.

این در حالی است که کیزا بسیگیه، رقیب اصلی رئیس جمهور فعلی روز سه شنبه تاکید کرد که به برگزاری آزاد و منصفانه این انتخابات اطمینان ندارد.

کیزا بسیگیه در دور اول انتخابات های ریاست جمهوری سالهای ۲۰۰۱، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ از آقای موسوینی شکست خورده بود.

آماما امبابازی، نخست وزیر پیشین اوگاندا دیگر رقیب آقای موسوینی است.

The campaigns are over and I hope you keep the fire burning for change. pic.twitter.com/8X8r6CYphE

— Amama Mbabazi (@AmamaMbabazi) February 17, 2016

احتمال می رود این دوره از انتخابات ریاست جمهوری اوگاندا یکی از چالش برانگیزترین دوره ها برای قدرت ۳۰ ساله آقای موسوینی باشد.

اندبسا نیامواسیا، تحلیلگر سیاسی در مورد احتمال بروز خشونت های پس از انتخاباتی می گوید: «امکان بروز خشونت پس از انتخابات وجود دارد. کمیسیون انتخابات در اوگاندا که وظیفه برگزاری آن را برعهده دارد مورد اعتماد مخالفان نیست. بنابر این، انتخابات و نتیجه آن ممکن است در صورت شکست، مورد پذیرش مخالفان واقع نشود.»

Use phones to protect votes, Kizza Besigye to supporters https://t.co/8Zf9VNnAXf#UgandaDecides#Chechepic.twitter.com/RFAmwvNDKm

— Citizen TV Kenya (@citizentvkenya) February 17, 2016

این در حالی است که پلیس اوگاندا روز دوشنبه در کامپالا با هواداران کیزا بسیگیه درگیر شده بود. در این درگیری ها یک نفر کشته و ۱۹ نفر زخمی شدند.

دوران تبلیغات انتخاباتی در حالی روز سه شنبه به پایان رسید که قرار است انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی اوگاندا روز پنجشنبه برگزار شود. بیش از ۱۵ میلیون شهروند اوگاندایی واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا حیات سیاسی نتانیاهو به جنگ غزه و حتی گسترش آن در منطقه گره خورده است؟

اکرم امام اوغلو، شهردار استانبول و شانس نخست پایان دادن به سلطنت اسلامگرایان در ترکیه کیست؟

اپوزیسیون دوباره جان گرفته ترکیه توانست در انتخابات محلی شهرهای مهم پیشتاز باشد