نگاهی به لوگوی نامزدهای میزبانی المپیک تابستانی ۲۰۲۴

نگاهی به لوگوی نامزدهای میزبانی المپیک تابستانی ۲۰۲۴
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاریس پاریس از لوگو و شعار میزبانی بازی های المپیک ۲۰۲۴ رونمایی کرد. طراحان این لوگو با کمک از نماد برج ایفل و تکیه بر شعار «قدرت یک رویا»، قصد دارند

آگهی

پاریس

پاریس از لوگو و شعار میزبانی بازی های المپیک ۲۰۲۴ رونمایی کرد. طراحان این لوگو با کمک از نماد برج ایفل و تکیه بر شعار «قدرت یک رویا»، قصد دارند برای سومین بار (۱۹۰۰و۱۹۲۴) میزبانی المپیک را از آن خود کنند.

از حدود ۸۰ درصد تجهیزات و امکانات ورزشی فعلی پاریس می توان در این بازیها استفاده کرد. با این حال مسئولان این کلانشهر با اختصاص یک بودجه ۶.۲ میلیارد یورویی (تقریبا دو برابر بودجه رُم)، سعی دارند، بهترین میزبان باشند.

اَن ای دالگو، شهردار پاریس پس از رونمایی از این لوگو در «ارک دُ تریومف»، در این باره گفت: «پیشنهاد ما در عین حال کمک به متحول شدن این مکان استراتژیک هم هست. ل سِن سَن دونی شهری است با جمعیت جوان از سراسر دنیا که با استانداردهای امروز فرانسه هم همخوانی دارد.»

رُم

پس از پاریس نوبت به رُم رسید تا از لوگوی بازی های المپیک
پرده برداری کند. بنای طرح این لوگو یک کولوسئوم به رنگ پرچم ایتالیاست. پایتخت ایتالیا سابقه میزبانی بازی های المپیک در سال ۱۹۶۰ میلادی را در کارنامه دارد.

لوکا کوردِرو دی مُنتِزِملو،رییس کمیته اجرایی میزبانی در این باره گفت: «به دنبال میزبانی المپیک ۲۰۲۴هستیم تا بزرگترین رویداد ورزشی دنیا را به بهترین کیفیت ممکن برگزار کنیم. از نظر کیفیت ساختارها، اهمیت به ورزشکاران و ساماندهی بازی ها و برگزاری آن مطابق بودجه از پیش تعیین شده.»

مسئولان رُم هدف اصلی خود از میزبانی بازی های المپیک را نمایش فرهنگ و تمدن روم باستان و مدرن و پویا کردن سیمای این شهر تاریخی اعلام کرده اند.

لُس آنجلس

مقامات شهری لُس آنجلس روز چهارشنبه و در حضور بیش از یکصد قهرمان المپیک و پارالمپیک از لوگو و شعار رسمی خود برای نامزدی میزبانی المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ رونمایی کردند.

در این لوگو که نمادی از کوشش ورزشکاران برای رسیدن به رویاهایشان است، فرشته ای دیده می شود که به وصال خورشید درآمده است. عبارت «به دنبال خورشید» هم به عنوان شعار این بازی ها انتخاب شده است.

اگر لُس آنجلس انتخاب شود سومین باری خواهد بود که میزبان المپیک می شود و در آن صورت آمریکا دوباره بعد از ۲۸ سال میزبان المپیک تابستانی خواهد شد اما برای دانستن نتیجه قطعی رقابت بین چهار نامزد نهایی باید تا سپتامبر ۲۰۱۷ و نشست کمیته بین المللی در لیما، پایتخت پرو صبر کرد.

هنوز بوداپست، چهارمین نامزد میزبانی این بازی ها از لوگوی خود رونمایی نکرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»

اعضای فدراسیون فوتبال عربستان رونالدو را به‌خاطر حرکتی «تحریک‌آمیز» جریمه و محروم کردند

شکست ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا؛ قطر در فینال به مصاف اردن می‌رود