ظریف: راه حل نظامی برای بحران سوریه وجود ندارد

ظریف: راه حل نظامی برای بحران سوریه وجود ندارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیر امور خارجه ایران، بار دیگر بر موضع کشورش مبنی بر مخالفت با اقدامات نظامی برای پایان دادن به بحران سوریه تاکید کرد. محمد جواد ظریف، در بروکسل

آگهی

وزیر امور خارجه ایران، بار دیگر بر موضع کشورش مبنی بر مخالفت با اقدامات نظامی برای پایان دادن به بحران سوریه تاکید کرد.

محمد جواد ظریف، در بروکسل اظهار داشت: «ما گفته ایم که هیچ راه حل نظامی برای بحران سوریه وجود ندارد. همسایگان سعودی ما به طور علنی گفته اند که راه حل نظامی وجود دارد. آیا آنها می خواهند تا زمانی که آخرین سرباز ناتو در سوریه می جنگد، در این کشور اقدام نظامی انجام بدهند؟»

دولت ترکیه بتازگی اعلام کرده است که خواهان اجرای عملیات زمینی در سوریه است. مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفت: «ترکیه، عربستان سعودی و حتی چند کشور اروپایی موافق اعزام نیروی زمینی به سوریه هستند. اما از نظر ما این واقع بینانه نیست که فقط ترکیه، عربستان سعودی و قطر در این حملات مشارکت داشته باشند.»

عربستان سعودی، چند جنگنده خود را در یک پایگاه هوایی در ترکیه مستقر کرده است. از طرفی نیروهای زمینی، هوایی و دریایی ائتلاف به رهبری عربستان که متشکل از سربازانی از مصر، پاکستان و اردن هستند مانور نظامی خود را آغاز کرده اند.

ترکیه برای چندمین روز متوالی، مناطقی از شمال سوریه را بمباران کرد. دولت ترکیه می گوید هدف این حملات، مواضع شورشیان مورد حمایت کردها بوده است که در خاک سوریه فعال هستند. به گفته مقامهای دولت ترکیه این حملات در پاسخ به حمله نیروهای کرد به یک پادگان نظامی ترکیه در جنوب این کشور صورت می گیرند.

ترکیه روز شنبه به نیروهای شبه نظامی کرد در سوریه، اخطار داده بود که از مناطقی که در شمال حلب تصرف کرده اند عقب نشینی کنند.

یک گروه حقوق بشری ناظر بر تحولات سوریه گزارش کرده است که نیروهای حامی کردها، یک روستا را در شمال سوریه تصرف کرده اند.

از آغاز جنگ داخلی در سوریه، ترکیه با وجود حمایت از مخالفان بشار اسد، نگران قدرت گرفتن کردها در مناطق کردنشین بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی تلفنی اوباما و پوتین درباره سوریه

انتقاد اردوغان از آمریکا به دلیل حمایت از کردهای سوریه

ترکیه: دویست نفر از نیروهای داعش را کشتیم