تنش ژئوپلیتیک مسکو و کی یف به سطح جاده ها کشید

تنش ژئوپلیتیک مسکو و کی یف به سطح جاده ها کشید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روسیه عبور کامیونهای اوکراین از خاک خود را موقتا اما بطور کامل ممنوع اعلام و ۳۲۴ کامیون اوکراین را در خاک خود متوقف کرد. ابتدا ملی گرایان اوکراینی

آگهی

روسیه عبور کامیونهای اوکراین از خاک خود را موقتا اما بطور کامل ممنوع اعلام و ۳۲۴ کامیون اوکراین را در خاک خود متوقف کرد.

ابتدا ملی گرایان اوکراینی راه عبور را بر کامیونهای روسیه بستند و گفتند رانندگان روس آزادند اما کامیونهای آنها تا آزادی اوکراینی هایی که بدست شورشیان هوادار روسیه در شرق اوکراین زندانی اند، توقیف می شود.

از سوی دیگر عدم تمدید توافقنامه حمل و نقل بین لهستان و روسیه مسیر بلاروس- لیتوانی را به آخرین گزینه برای کامیونداران روس در رسیدن به کشورهای اتحادیه اروپا تبدیل کرده است.

با بسته بودن مسیر اوکراین و تمدید نشدن توافقنامه حمل و نقل بین روسیه و لهستان، کامیونداران روسیه تنها از طریق خاک بلاروس و کشتی های ویژه در بندر کلایپدای لیتوانی می توانند محموله های خود را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برسانند.

تنشهای سیاسی و ژئوپلیتیک بین مسکو و کی یف اکنون به سطح جاده ها و عرصه حمل و نقل کشیده شده است. کامیونداران روس نمی توانند از خاک اوکراین عبور کنند و برای عبور از مرز بلاروس به لیتوانی تا ۴۸ ساعت منتظر می مانند و کامیونداران اوکراینی در خاک روسیه متوقف شده و از رسیدن به جمهوری های آسیای میانه بازمانده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خطر در کمین نیروگاه اتمی ژاپوریژیا؛ اوکراین و روسیه در «مرحله جدید جنگ» قوای رزمی را تقویت می‌کنند

صدها مهاجر با دوچرخه‌های «نو» به مرز فنلاند در شرق اتحادیه اروپا رسیدند؛ روسیه به لهستان هشدار داد

خبرنگار جوان بلژیکی برای گزارش‌هایش از افغانستان برنده جایزه «آلبر لوندر» شد