Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بحران پناهجویان در دیدار رییس شورای اتحادیه اروپا با نخست وزیر یونان

بحران پناهجویان در دیدار رییس شورای اتحادیه اروپا با نخست وزیر یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد توسک رئیس شورای اروپا روز سه شنبه در سفری کوتاه به آتن، درباره بحران پناهجویان با الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان دیدار و گفتگو کرد. این دیدار

آگهی

دونالد توسک رئیس شورای اروپا روز سه شنبه در سفری کوتاه به آتن، درباره بحران پناهجویان با الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان دیدار و گفتگو کرد. این دیدار پیش از اجلاس سران اتحادیه اروپا صورت می گیرد که قرار است روز پنجشنبه در بروکسل برگزار شود.

آتن از سوی اتحادیه اروپا تحت فشار است تا با ثبت نام همه پناهجویان مانع حرکت آنها بسوی دیگر کشورهای اروپایی شود. اتحادیه اروپا این روش را تنها راه موثر برای مواجهه با بحران پناهجویان می داند.

آنجلوس کووس تحلیلگر سیاسی می گوید: «مساله، تا حد زیادی تفاوت اولویتهاست. اولویت اصلی دولت یونان انتشار گزارشی مثبت درباره پیشرفت اقتصادی توسط بازرسان کشورهای بستانکار این کشور است و بحران پناهجویان اهمیت ثانوی دارد. در حالی که برای اروپا مسئله پناهجویان اولویت اصلی است.»

حرکت پناهجویان به سواحل یونان همچنان ادامه دارد. روز دوشنبه گارد ساحلی در نزدیکی جزیره لسبوس یونان دو هزار پناهجو را نجات داد که بیشتر آنان کودک و مرد بودند. در ماه ژانویه گذشته ۴۰ هزار پناهجو خود را به جزیره لزبوس رسانده اند.

استاماتیس گیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن گزارش می دهد: «یونان بشدت از سوی شرکای حوزه اروپای مرکزی به دلیل عدم توفیق در توقف موج پناهجویان مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال به نظر می رسد آتن از حمایت فرانسه و آلمان و همچنین رهبران نهادهای اتحادیه اروپا احساس رضایت می کند که چنین پیشنهادها و انتقاداتی را شکلی از بیگانه هراسی و برخلاف روح یک اروپای واحد ارزیابی می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟

وتوی لحظه آخری آلمان مانع تصویب نخستین تحریم‌های گازی اتحادیه اروپا علیه روسیه شد

اتحادیه اروپا  با هدف حمایت از کودکان کنترل شدیدتری بر پلتفرم‌های پورنوگرافی اعمال می‌کند