«بیشتر مظنونان حوادث شب سال نو در کلن از شمال آفریقا هستند»

«بیشتر مظنونان حوادث شب سال نو در کلن از شمال آفریقا هستند»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از گذشت یک ماه و نیم از حوادث جنجال برانگیز حمله و تعرض جنسی به زنان در شب سال نو در شهر کلن المان، دادستان کل این شهر در گزارشی که روز دوشنبه ۱۵

آگهی

پس از گذشت یک ماه و نیم از حوادث جنجال برانگیز حمله و تعرض جنسی به زنان در شب سال نو در شهر کلن المان، دادستان کل این شهر در گزارشی که روز دوشنبه ۱۵ فوریه منتشر شد، اعلام کرد که «بیشتر مظنونان، متقاضیان پناهندگی بودند که بطور غیر قانونی در آلمان زندگی می کردند.»

اولریخ برومر،دادستان کل شهر کلن گفت تا کنون ۷۳ نفر مظنون در رابطه با این حادثه شناخته شده اند. وی می افزاید که بیشتر این افراد مهاجران اقتصادی از کشورهای شمال آفریقا هستند که همزمان با باز شدن مرزهای آلمان به خاک این کشور وارد شده اند.

آقای برمر همچنین افزود که از این ۷۳ نفر، ۲۷ نفر آنها اهل الجزایر، ۳۰ نفر مراکشی و سه نفر تونسی هستند. همچنین چهار عراقی، سه سوری، یک نفر اهل لیبی، یک نفر ایرانی و یک نفر هم از مونته نگرو در بین این افراد وجود دارد. سه نفر دیگر هم آلمانی بوده اند.

طبق این گزارش یک نفر از مطنونان مراکشی، متقاضی پناهندگی بوده که در ماه نوامبر گذشته به خاک آلمان وارد شده، در بازداشت موقت به سر می برد.

این در حالی است که رادیو تلویزیون بلژیکی «آر تی بی آف» روز جمعه ۱۲ فوریه از قول آقای برومر اعلام کرده بود که مظنونان تعرض جنسی در شب اول را ژانویه را پناهجویان تشکیل نمی دادند. طبق گزارش «آر تی بی آف» تعداد مظنونان ۵۸ نفر هستند که ۵۵ نفر آنها پناهجو نبوده اند.

آقای برمر در گزارش روز ١٥ فوریه این ادعا را “کاملا بی اساس” خوانده است.

۶۰ درصد شکایت به سرقت مربوط است

پلیس شهر کلن می گوید که پس از بازجویی از ٣٠٠ نفر و مشاهده ٥٩٠ ساعت ویدئو، در مجموع ۱۰۷۵ مورد شکایت تسلیم پلیس شده است که ۴۶۷ مورد آن مربوط به تجاوز و تعرض جنسی است. طبق تازه ترین تحقیقات ۶۰۰ مورر دیگر شکایات، یعنی حدود ۶۰ درصد آن به سرقت و بویژه دزدی تلفن همراه مربوط می شود. در طول جشن شب سال نو میلادی تعدادی از مردان جوان در مقابل ایستگاه مرکزی شهر کلن در حالت مستی زنان را مورد تعرض جنسی قرار داده و از آنها دزدی کردند. در اوایل ماه ژانویه، منابع خبری اعلام کردند که بیشتر کسانی که این جرایم را مرتکب شده بودند، پناهجویان سوری بودند.

این مسئله پیامدهای منفی برای متقاضیان پناهندگی در آلمان داشت و باعث اعتراض به سیاستهای انگلا مرکل برای پذیرزش پناهجویان سوری شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تدابیر امنیتی در آستانه کارناوال کلن

برنده ایرانی‌الاصل عنوان دختر شایسته آلمان به آزارهای سایبری واکنش نشان داد

یکی از اعضای پیشین «فراکسیون ارتش سرخ» پس از ۳۰ سال توسط پلیس آلمان دستگیر شد