Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مدودف: اعزام نیروی زمینی به سوریه آغازگر یک جنگ بزرگ است

مدودف: اعزام نیروی زمینی به سوریه آغازگر یک جنگ بزرگ است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه یکی از حاضران در کنفرانس امنیتی مونیخ است. کشور روسیه نقش پررنگی در تلاشها برای پایان دادن به بحران سوریه دارد. این

آگهی

دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه یکی از حاضران در کنفرانس امنیتی مونیخ است. کشور روسیه نقش پررنگی در تلاشها برای پایان دادن به بحران سوریه دارد. این کشور که از ابتدای ناآرامیها در سوریه، از دولت این کشور حمایت کرد، چند ماهی است که با بمباران هوایی مواضع مخالفان دولت سوریه و نیروهای داعش، تبدیل به یکی از نیروهای تاثیرگذار در تحولات سوریه شده است.

ایزابل کومار، خبرنگار یورونیوز در مصاحبه ای با آقای مدودف، درباره نقش روسیه در این بحران با او صحبت کرد. نسخه کامل این مصاحبه، یکشنبه شب به وقت تهران از تلویزیون یورونیوز پخش می شود.

در بخشی از این مصاحبه از آقای مدودف سوال شد که مشخصا، روسیه برای چه نوع اقدام نظامی در راستای کم کردن تنشها در سوریه آمادگی دارد؟

دمیتری مدودف گفت: «اگر جان کری خواهان یک جنگ طولانی است، می توان نیروهای زمینی اعزام کرد. اما نیازی به ترساندن کسی نیست. ما نیاز به مذاکره و گفتگو داریم. همان طور که آقای لاوروف، وزیر امور خارجه ما انجام داد. ما نیاز داریم که بگوییم چه اقدامات غلطی صورت گرفته است. من به این سوال پاسخ داده ام و می توانم یک بار دیگر تکرار کنم: هیچکس خواهان یک جنگ جدید نیست. اعزام نیروی زمینی، جنگ را وارد یک مقیاس بزرگ می کند. باید به این نکته توجه کرد.»

خبرنگار یورونیوز پرسید: یکی از مسائل مهم، آینده بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است. آیا در این برهه زمانی حساس، روسیه به حمایت خود از او ادامه می دهد؟

دمیتری مدودف پاسخ داد: «روسیه از جانب خود حمایتی از بشار اسد نمی کند. روسیه فقط از داشتن رابطه دوستانه با کشور سوریه حمایت می کند. رابطه ای که پیش از آمدن بشار اسد شکل گرفته بود. ما از شرایطی صحبت می کنیم که هیچ قدرت مشروعی در سوریه به جز بشار اسد حاکم نیست. شما می توانید با این مساله موافق باشید یا مخالف. در غیر این صورت هرج و مرج حاکم می شود. همان طور که در چند کشور دیگر خاور میانه تجربه کردیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدودف: «پرونده کریمه از نظر روسیه برای همیشه بسته شده است»

پهپادهای ایران و امارات در جنگ سودان؛ ماجرای هواپیمایی که از بندرعباس برخاست و از صفحه رادار محو شد

دیدار رئیس جمهور سوریه با خامنه ای در تهران؛ اسد: هزینه مقاومت کمتر از هزینه سازش است