مخالفان دولت آفریقای جنوبی خواهان استعفای رئیس جمهوری شدند

مخالفان دولت آفریقای جنوبی خواهان استعفای رئیس جمهوری شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مخالفان جیکوب زوما، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی، با برگزاری تظاهراتی در کیپ تاون، پایتخت این کشور، خواهان کناره گیری او از مقام خود شدند. رئیس جمهوری

آگهی

مخالفان جیکوب زوما، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی، با برگزاری تظاهراتی در کیپ تاون، پایتخت این کشور، خواهان کناره گیری او از مقام خود شدند. رئیس جمهوری آفریقای جنوبی مدتها است که به خاطر سوءاستفاده مالی از سوی منتقدان دولت زیر فشار قرار دارد.

در همین حال، آقای زوما روز پنج شنبه برای ارائه توضیحاتی به نمایندگان در پارلمان این کشور حاضر شده بود، اما نمایندگان حزب «مبارزان آزادی اقتصادی» با اعتراضات مکرر خود مانع از سخنرانی او مطابق برنامه شدند.

حزب «مبارزان آزادی اقتصادی» از احزاب چپگرا و از مهمترین نیروهای سیاسی مخالف جیکوب زوما است. نمایندگان و هواداران این حزب روز چهارشنبه نیز تظاهرات گسترده ای در اعتراض به ادامه کار آقای زوما برگزار کرده بودند.

آقای زوما متهم است که ۲۳ میلیون دلار از منابع دولتی برای نوسازی خانه شخصی خود صرف کرده است. رئیس جمهوری آفریقای جنوبی مدعی شده این بود این مبلغ را برای مجهز کردن خانه خود به تجهیزات امنیتی صرف کرده، با این حال پذیرفته است بخشی از این مبلغ را به خزانه دولت بازگرداند.

مخالفان دولت با رد ادعاهای آقای زوما، خواهان قضاوت دیوان عالی کشور در مورد قانونی بودن یا نبودن اقدامات او شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد

ثروتمندترین زن ویتنام به اعدام محکوم شد؛ زنی که با دکه‌داری از فرش به عرش رسید

پلیس اکوادور به قیمت قطع روابط دیپلماتیک از دیوار سفارت مکزیک بالا رفت تا محکوم فراری را دستگیر کند