کره شمالی اقدام کره جنوبی برای تعطیلی مجتمع صنعتی مشترک را «اعلام جنگ» خواند

کره شمالی اقدام کره جنوبی برای تعطیلی مجتمع صنعتی مشترک را «اعلام جنگ» خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت دفاع کره جنوبی روز پنج شنبه اعلام کرد که آنها بقایای موشک پرتاب شده کره شمالی را در دریای زرد یافته اند. تلویزیون «کی آر تی» کره شمالی روز

آگهی

وزارت دفاع کره جنوبی روز پنج شنبه اعلام کرد که آنها بقایای موشک پرتاب شده کره شمالی را در دریای زرد یافته اند.

تلویزیون «کی آر تی» کره شمالی روز پنجشنبه برای نخستین بار تصاویر پرتاب موشک دوربردی را که این کشور روز یک شنبه گذشته شلیک کرده بود، منتشر کرد.

با بالا گرفتن تنش ها میان کره شمالی و جنوبی، افسران نظامی ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی و ژاپن موافقت کرده اند که بخاطر افزایش خطر برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی، همکاری های اطلاعاتی و امنیتی شان را افزایش دهند.

در تحولی دیگر روز پنج شنبه و در پی اقدام کره جنوبی برای بیرون بردن تجهیزات و کارکنان خود از پارک صنعتی مشترک «کائه سونگ»، کره شمالی با واکنشی سریع، دستور اخراج کلیه اتباع کره جنوبی و مسدود کردن دارایی های این کشور را صادر کرد و این اقدام کره جنوبی را «اعلام جنگ» خواند.

یکی از کارکنان این مجتمع صنعتی که به کره جنوبی برگشته می گوید: «وقتی یک مرکز صنعتی تعطیل می شود کسب و کار ما ضربه سختی می خورد اما کارگران کره شمالی هم از این ماجرا ضربه می خورد. کارگران کره شمالی کاملا نگران بودند.»

از سوی دیگر سئول روز پنج شنبه شاهد برگزاری تظاهراتی در اعتراض به آزمایش موشکی و هسته ای کره شمالی بود. معترضان خواستار اقدامات شدید تر علیه کره شمالی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره جنوبی به افزایش زاد و ولد با قطارهای سریع السیر جدید امید بست

اعتصاب کادر درمان در کره جنوبی؛ دولت پزشکان نظامی را به به بیمارستان‌ها می‌فرستد

ادامه اعتراض پزشکان در کره‌جنوبی؛ هزاران نفر با وجود ایجاد اختلال در مراقبت‌های بهداشتی تجمع کردند