Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شمخانی: جمهوری‌ خواهان آمریکا گفتند زندانی‌های ما را آزاد نکنید

شمخانی: جمهوری‌ خواهان آمریکا گفتند زندانی‌های ما را آزاد نکنید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران از تماس جمهوری‌ خواهان آمریکا با ایران در جریان تبادل زندانیان ایران و آمریکا خبر داد و گفت در این اقدام ایران نشان داد که تحت تاثیر هیچ نوع فشار یا جریان‌سازی داخلی و خارجی قرار نمی‌گیرد.

آقای شمخانی که به مناسبت ۲۲ بهمن در یزد سخن می‌گفت افزود: در جریان گفت‌وگو برای تبادل زندانیان، رقبای جمهوری‌خواه دولت فعلی آمریکا که مدعی انسان‌دوستی و حقوق بشر هستند به ما پیام دادند که این افراد را آزاد نکنید و این روند را تا آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تأخیر بیندازید، اما ما بر اساس اراده مستقل خود روند را به پیش بردیم.

در آستانه اجرای توافق‌نامه هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵، چهار زندانی ایرانی – آمریکایی از زندان‌های ایران و هفت ایرانی از زندان‌های آمریکا آزاد شدند. جیسون رضائیان روزنامه‌نگار واشنگتن پست، امیر حکمتی تفنگدار دریایی سابق آمریکا و سعید عابدینی کشیش مسیحی از جمله زندانیانی بودند که ایران آنها را آزاد کرد.

شمخانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اقتصاد در جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: در کشور ما اگر دلیل همه آسیب‌های اجتماعی را اقتصادی ندانیم، اکثریت قریب به اتفاق آسیب‌ها و ناهنجار‌ی‌های اجتماعی اقتصادی است.

وی با بیان این مطلب که موضوع اقتصاد و معیشت یک موضوع امنیت ملی است و اکثر آسیب‌پذیری‌های ما اقتصاد پایه هستند افزود: در کنار این موضوع، فساد مهم‌ترین خطر در زمینه اقتصاد کشور است.

شمخانی افزود: فساد از جنگ سرد هم خطرناک‌تر است و همانند موریانه به جان اقتصاد و کشور می‌افتد.

سخنان دبیر شورای امنیت ملی در خصوص فساد در شرایطی است که روز چهارشنبه ۲۱ بهمن ماه، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران نیز با اشاره به مساله فساد گفت: در مسئله فساد و رانت مشکل داریم و هدف دولت آن است که با فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی، جلوی رانت‌خواری و فساد را گرفته و اقتصاد را به بخش خصوصی واگذار کند.

وی یک دستگاه حکومتی را مسئول قاچاق کالا معرفی کرد و گفت: «شما وقتی می‌خواهید تولید کنید، یک دستگاه فاسدی که نمی‌خواهم نام ببرم که چگونه می‌تواند کالای قاچاق وارد کند، نمی‌گذارد کشور رشد کند. باید جلوی این فسادها را بگیریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مبادله زندانیان ایران و آمریکا: دو طرف ۱۱ زندانی را آزاد کردند

آمریکا: اقدامات ایران، ادعای آنها مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای را تضعیف می‌کند

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است