انفجار مین در اوکراین جان چهار سرنشین یک مینی ون را ستاند

انفجار مین در اوکراین جان چهار سرنشین یک مینی ون را ستاند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اثر انفجار یک مین کنار جاده ای در خط حائل در دونتسک واقع در شرق اوکراین حداقل چهار نفر از سرنشینان یک دستگاه مینی ون جان باختند و ۱۹ نفر دیگر زخمی

آگهی

بر اثر انفجار یک مین کنار جاده ای در خط حائل در دونتسک واقع در شرق اوکراین حداقل چهار نفر از سرنشینان یک دستگاه مینی ون جان باختند و ۱۹ نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته شاهدان عینی راننده این مینی ون در احتراز از صف طولانی خودروها در منطقه ایست بازرسی نیروهای دولتی و شورشیان اوکراینی از جاده خارج و باعث این حادثه شده است.

یکی از ساکنان شهر دونتسک اوکراین که در کنترل شورشیان است می گوید:«ترسناک است، از اندکی خروج از آسفالت به شانه جاده می ترسیم تا چه رسد به خروج از جاده بفاصله کمی دورتر از شانه خاکی. صف خودروها بطور وحشتناکی طولانی است. قبلا بخاطر بچه هایمان می توانستیم در صف نمانیم اما اکنون کیلومترها باید در صف بیایستیم و منتظر بمانیم.»

اگرچه با توافق مینسک در شرق اوکراین آتش بس برقرار شده است اما گاه و بیگاه بین نیروهای دولتی و شورشیان هوادار روسیه درگیری ها و تیراندازی هایی روی می دهد.

یکی از سربازان ارتش اوکراین می گوید:«الان صدایی نمی شنوید. اما آنها از فاصله ۳۰۰ متری با سلاح های خودکار به سوی ما تیراندازی می کنند.»

درگیری ها و ناآرامی ها در شرق اوکراین از آوریل سال ۲۰۱۴ میلادی تا به امروز بیش از ۹ هزار کشته برجای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا تصمیم آمریکا در استفاده از مین‌های ضد نفر را محکوم کرد

اوکراین از «حمله موفقیت‌آمیز» به مقر ناوگان دریای سیاه روسیه در شبه‌جزیره کریمه خبر داد

بیش از ۲۰ هزار قطع عضو در اوکراین؛ فاجعه‌ای که از زمان جنگ جهانی اول دیده نشده است