برنی ساندرز و دونالد ترامپ پس از پیروزی چه گفتند؟

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برنی ساندرز و دونالد ترامپ پس از پیروزی چه گفتند؟

انتخابات مقدماتی نیوهمپشایر با پیروزی برنی ساندرز دموکرات و دونالد ترامپ جمهوریخواه به پایان رسید. این دو توانستند از دیگر نامزدهای این دو حزب پیشی بگیرند و نتایج انخابات را در این ایالت مهم از آن خود کنند.

برنی ساندرز سوسیالیست در نطق پیروزی خود بعد از اعلام نتایج گفت: «ما امروز پیامی ارسال کردیم که از وال استریت تا واشنگتن و از ماین تا کالیفرنیا انعکاس خواهد داشت. پیام ما این است که دولت کشور بزرگ ما به تمام مردم تعلق خواهد داشت و تنها یک تعداد انگشت شمار تامین کنندۀ مالی کارزارهای انتخاباتی مالک آن نیستند.»

دونالد ترامپ نیز که از دیگر نامزدهای جمهوریخواه در این ایالت پیشی گرفته است، خطاب به نامزد پیروز دموکرات گفت: «پیش از هر چیز باید به برنی تبریک بگویم، می دانید در کمال انصاف باید به او تبریک بگوییم حتی اگر او را دوست نداشته باشیم. من بخشی از سخنان برنی را شنیدم، او می خواهد کشور ما را برباد بدهد، مردم او می خواهد کشور ما را به حراج بگذارد، ما نباید اجازه بدهیم که این اتفاق بیافتد.»

اشارۀ این نامزد میلیاردر جمهوریخواه به وعده های انتخاباتی برنی ساندرز به عنوان برنامه های ریاست جمهوری وی است که از جمله می توان به افزایش دستمزدها، اصلاح سیستم بیمه و کاهش مالیات در آمریکا اشاره کرد. وی همچنین از طرفداران سرمایه گذاری عمومی و دولتی در زمینۀ انرژی های پایدار و کاهش گازهای گلخانه ایست.

سناتور ورمونت که هشت ماه پیش کارزار انتخاباتی خود را شروع کرد با سخنان خود علیه ناعدالتی اجتماعی و اقتصادی به چهرۀ محبوب جوانان دموکرات تبدیل شده و توانسته است از هیلاری کلینتون که نزدیک به ۳۰ امتیاز از وی جلوتر بود، پیشی بگیرد.