عامل انفجار هواپیمای داآلو قصد انفجار در هواپیمای ترکیش ایرلاین را داشته است

عامل انفجار هواپیمای داآلو قصد انفجار در هواپیمای ترکیش ایرلاین را داشته است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه فردی که هفتۀ گذشته در هواپیمای خطوط هوایی داآلو بمبی را منفجر کرد، در ابتدا قصد انفجار یک هواپیمای مسافربری ترکیش ایرلاین را داشته است. به

خبر کوتاه

آگهی

فردی که هفتۀ گذشته در هواپیمای خطوط هوایی داآلو بمبی را منفجر کرد، در ابتدا قصد انفجار یک هواپیمای مسافربری ترکیش ایرلاین را داشته است. به گفتۀ مسولان خطوط هوایی داآلو، این فرد پس از لغو پرواز هواپیمای ترکیش ایرلاین به همراه ۷۰ مسافر دیگر سوار هواپیمایی شده است که همزمان عازم جیبوتی بود.

مسئولان این خطوط هوایی سومالیایی می گویند هواپیمای مسافربری ترکیه که قرار بود این مسافران را به جیبوتی انتقال بدهد تاخیر داشته و نمایندگان دو شرکت هوایی به توافق رسیده اند که مسافران سرگردان با خطوط هوایی داآلو به جیبوتی منتقل بشوند.

این فرد که به گفتۀ پلیس سومالی عبدالله عبدالسلام نام دارد، پس از انفجار این بمب که منجر به ایجاد سوراخی به قطر یک متر در بدن هواپیما شد، خود نیز به بیرون پرتاب و کشته شده است. در تصاویر ویدئویی، فرد بمبگذار در حالیکه یک کامپیوتر همراه در دست دارد، دیده می شود و به گفتۀ سرویس های امنیتی فرودگاه، این بمب که در این کامپیوتر جاسازی شده بوده است توسط دو نفر ملبس به کارکنان فرودگاه به وی تحویل داده شده است.

هواپیمای مذکور ۱۵ دقیقه پس از برخاستن با این سانحه روبرو و مجبور شده است در فرودگاه موگادیشو به زمین بنشیند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی‌های یونان؛ تلاش آتش‌نشانان برای نجات صومعه‌ای در نزدیکی آتن

افزایش تنش میان اسلام‌آباد و کابل؛ طالبان: ده‌ها پاکستانی در حملات اخیر داعش در افغانستان دست داشتند

«میثاق حق زندگی» از طرف شماری از احزاب و سازمان‌های سیاسی دموکراسی‌خواه ایران منتشر شد