Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دونالد ترامپ و برنی ساندرز در نیوهمپشایر پیروز شده اند

دونالد ترامپ و برنی ساندرز در نیوهمپشایر پیروز شده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات مقدماتی در نیوهمپشایر پایان یافت و چهرۀ برندگان جمهوریخواه و دموکرات در این ایالت شمالی آمریکا مشخص شد. بر اساس نتایج اعلام شده، دونالد

آگهی

انتخابات مقدماتی در نیوهمپشایر پایان یافت و چهرۀ برندگان جمهوریخواه و دموکرات در این ایالت شمالی آمریکا مشخص شد.

بر اساس نتایج اعلام شده، دونالد ترامپ با ۳۴.۵ دهم درصد توانسته است از دیگر نامزدهای جمهوریخواه پیشی بگیرد. جان کسیچ با ۱۶.۴ دهم درصد و و تد کروز با ۱۱.۵ هر کدام به ترتیب مقام های دوم و سوم نتایج این ایالت را در جبهۀ جمهوریخواهان به خود اختصاص داده اند. جب بوش نیز با ۱۱.۲ درصد پس از تد کروز قرار گرفته است.

نظرسنجی ها پیش از آغاز رای گیری در این ایالت از پیروزی دونالد ترامپ با برتری ۱۷ امتیاز نسبت به دیگر نامزدهای جمهوریخواهان خبر می دادند.

در جبهۀ دموکرات ها نیز برنی ساندرز با ۵۹.۹ دهم درصد پیروز این انتخابات معرفی شده است. هیلاری کلینتون نیز توانست به ۳۸.۵ دهم درصد آرا دست یابد.

در این انتخابات، برعکس انتخاباتی که در ایالت آیووا برگزار شد و در آن تنها انجمن های درون حزبی رای دادند، مردم و در واقع هواداران نامزدها به پای صندوق های رای رفتند.

حوزه های رای گیری درهای خود را در ساعت پنج عصر به وقت محلی برابر با ساعت یک بعد از نیمه شب به وقت بروکسل بستند و شمارش آرا از آن پس آغاز شده است. به گزارش مقامات این ایالت، میزان مشارکت مردم در این رای گیری ۶۰ درصد اعلام شده است. در مجموع ۸۸۳.۹۵۹ نفر در این انتخابات مقدماتی شرکت کردند.

نیوهمپشایر با وجود اینکه بعد از آیووا دومین ایالتی است که انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در آن برگزار می شود اما به لحاظ اهمیت، نقش مهمی در این رای گیری دارد چرا که در این ایالت به جای انجمن های درون حزبی، هواداران نامزدها به پای صندوق های رای می روند.

انتخابات مقدماتی بعدی روز بیستم فوریه در ایالت های نوادا و کارولینای جنوبی برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات مقدماتی آمریکا؛ کارزار انتخاباتی جب بوش در میان امید و ناامیدی

انتخابات آمریکا؛ کاندیداهای نهایی احزاب چگونه انتخاب می شوند؟

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد