نجات دو نفر بعد از گذشت ۴۸ ساعت از زلزله تایوان

نجات دو نفر بعد از گذشت ۴۸ ساعت از زلزله تایوان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با گذشت بیش از دو روز از زلزله شدید تایوان، احتمال زنده بودن بیش از یکصد مفقود این حادثه طبیعی رفته رفته کاهش می یابد. با این وجود تیم امداد با تلاش

آگهی

با گذشت بیش از دو روز از زلزله شدید تایوان، احتمال زنده بودن بیش از یکصد مفقود این حادثه طبیعی رفته رفته کاهش می یابد.

با این وجود تیم امداد با تلاش شبانه روزی خود موفق شدند یک زن و یک مرد را بعد از حدود ۴۸ ساعت زنده از زیر آوار بیرون بکشند. گفته می شود جسد همسر سائو وی لینگ ، از او در برابر مرگ محافظت کرده است. پسر دو ساله این زوج هم از جمله قربانیان این حادثه بود.

رییس تیم امداد در این باره عملیات نجات این دو خوش شانس بیشتر توضیح می دهد: «ما از همان شب حادثه عملیات را شروع کردیم. درقسمت هایی از ساختمان فروریخته علامت هایی دال بر حیات را مشاهده کردیم.»

بر اثر این زلزله ۶.۴ ریشتری، یک مجتمع مسکونی هفده طبقه با بیش از صد واحد آپارتمان تخریب شد. این در حالیست که بنای این ساختمان به اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی باز می گشت.

مااینگ جئو، رییس دولت تایوان ضمن بازدید از مجروحان متعدد این حادثه همراه با تسای اینگ ون، رییس جمهوری تازه انتخاب شده این منطقه گفت: «در آینده نزدیک باید وضعیت مدیریت ساخت و ساز را بهبود دهیم و قاطعانه این کار را انجام خواهیم داد.»

شهردار تایوان نیز با تاکید بر اینکه تعداد مفقودان بسیار بیشتر از برآوردهای اولیه است ابراز امیدواری کرد با احتساب مفقودان، آمار تلفات این حادثه از مرز صد کشته تجاوز نکند. تاکنون مرگ دست کم ۴۰ نفر در اثر این حادثه تایید شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در بحبوحه تنش با چین، تایوان از نخستین زیردیایی ساخت خود رونمایی کرد

رکورد تازه حضور نیروهای نظامی چین اطراف تایوان؛ تایپه: ۱۰۳ هواپیمای چینی را شناسایی کردیم

به چالش کشیدن ادعاهای سرزمینی چین؛ کشتی‌های جنگی ایالات متحده و کانادا از تنگه تایوان عبور کردند