آگهی

گزارش سازمان ملل درباره مرگ بازداشتیان در سوریه

گزارش سازمان ملل درباره مرگ بازداشتیان در سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«کمیسیون تحقیق سازمان ملل درباره سوریه» روز دوشنبه یافته ها و مستندات خود درباره مرگ انبوه بازداشت شدگان در بازداشتگاههای سوریه را منتشر کرد. این

«کمیسیون تحقیق سازمان ملل درباره سوریه» روز دوشنبه یافته ها و مستندات خود درباره مرگ انبوه بازداشت شدگان در بازداشتگاههای سوریه را منتشر کرد.

آگهی

این گزارش که با عنوان «بیرون از دید، بیرون از تصور: مرگ در بازداشت در جمهوری عربی سوریه» منتشر شده، به کشتار بازداشت شدگان یا شکنجه منجر به مرگ آنان در بازداشتگاه های سوریه از ۱۰ مارس ۲۰۱۱ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۱۵ می پردازد.

پائولو پینیه رو، رئیس کمیسیون تحقیق سازمان ملل، در یک نشست خبری در ژنو در این باره گفت: «آنهایی که جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت مرتکب شده اند باید پاسخگو باشند. همانطور که کمسیر عالی حقوق بشر، روز اول فوریه، بدرستی اشاره کرد: در مورد سوریه، کار ما این است، اینکه به همه یادآوری کنیم در این کشور بیش و کم جنایات جنگی اتفاق می افتد، جنایاتی علیه بشریت که قابل بخشش نیست.»

به گفته آقای پینیه رو، بر اساس مستندات و مصاحبه های انجام شده، دولت سوریه نقش اصلی را در ارتکاب این جنایات دارد، اما گروههای مخالف دولت نیز به شکنجه و کشتار بازداشت شدگان دست زده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

گوشه‌ای از اعتراضات دُروزی‌های سوریه به گرانی بنزین

دومین هفته اعتراض‌ها در جنوب سوریه؛ معترضان خواستار برکناری بشار اسد شدند