ده ها کشته و مجروح در زلزله بزرگ تایوان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ده ها کشته و مجروح در زلزله بزرگ تایوان

زلزله ای به قدرت ۶.۷ ریشتر که بامداد شنبه به وقت محلی در تایوان رخ داد به مرگ دست کم ۱۲ نفر انجامید. بر اثر این زلزله ساختمان های زیادی به ویژه در شهر دو میلیون نفری تینان در جنوب تایوان ویران شدند. بیشتر قربانیان بر اثر فرو ریختن یک برج ۱۶ طبقه جان خود را از دست دادند. بنا بر آمار رسمی، تاکنون پنج نفر کماکان ناپدید هستند، اگر چه گفته می شود که همچنان ده ها نفر در برج های تخریب شده گرفتار و منتظر نیروهای امدادی هستند.

یک زن ۳۵ ساله که به همراه دو فرزند خود از زلزله نجات یافته، می گوید: «امدادگران دیوار به دیوار ساختمان را سوراخ کردند تا به ما رسیدند. گفتند سینه خیز بیرون بیایید. من گفتم بچه هایم خیلی کوچک هستند، نمی توانند. بعد آنها یک سوراخ بزرگ درست کردندُ یک نفر از آنها نزدیک شد و بچه ها گرفت. من هم خودم آرام آرام بیرون خزیدم.»

امدادگران تاکنون بیش از ۲۲۰ نفر را زنده از زیر آوار نجات داده و ده ها تن از آنان را به بیمارستان منتقل کرده اند. هم زمان با فرا رسیدن شب و تاریک شدن هوا، کار نجات بازماندگان این حادثه برای نیروهای امدادی سخت تر شده است.

[THE LATESTPICTURES]A powerful earthquake has toppled a 17-storey apartment block in southern Taiwan, killing at least five people, including a 10-year-old girl. It triggered frantic efforts to rescue about 35 people feared trapped inside. (photos: REUTERS)

Posted by euronews on Saturday, 6 February 2016