ده ها کشته و مجروح در زلزله بزرگ تایوان

ده ها کشته و مجروح در زلزله بزرگ تایوان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اثر این زلزله ساختمان های زیادی به ویژه در شهر دو میلیون نفری تینان در جنوب تایوان ویران شدند. بیشتر قربانیان بر اثر فرو ریختن یک برج ۱۶ طبقه جان خود را از دست دادند

آگهی

زلزله ای به قدرت ۶.۷ ریشتر که بامداد شنبه به وقت محلی در تایوان رخ داد به مرگ دست کم ۱۲ نفر انجامید. بر اثر این زلزله ساختمان های زیادی به ویژه در شهر دو میلیون نفری تینان در جنوب تایوان ویران شدند. بیشتر قربانیان بر اثر فرو ریختن یک برج ۱۶ طبقه جان خود را از دست دادند. بنا بر آمار رسمی، تاکنون پنج نفر کماکان ناپدید هستند، اگر چه گفته می شود که همچنان ده ها نفر در برج های تخریب شده گرفتار و منتظر نیروهای امدادی هستند.

یک زن ۳۵ ساله که به همراه دو فرزند خود از زلزله نجات یافته، می گوید: «امدادگران دیوار به دیوار ساختمان را سوراخ کردند تا به ما رسیدند. گفتند سینه خیز بیرون بیایید. من گفتم بچه هایم خیلی کوچک هستند، نمی توانند. بعد آنها یک سوراخ بزرگ درست کردندُ یک نفر از آنها نزدیک شد و بچه ها گرفت. من هم خودم آرام آرام بیرون خزیدم.»

امدادگران تاکنون بیش از ۲۲۰ نفر را زنده از زیر آوار نجات داده و ده ها تن از آنان را به بیمارستان منتقل کرده اند. هم زمان با فرا رسیدن شب و تاریک شدن هوا، کار نجات بازماندگان این حادثه برای نیروهای امدادی سخت تر شده است.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)0; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));> [THE LATEST PICTURES]A powerful earthquake has toppled a 17-storey apartment block in southern Taiwan, killing at least five people, including a 10-year-old girl. It triggered frantic efforts to rescue about 35 people feared trapped inside. (photos: REUTERS)

Posted by euronews on Saturday, 6 February 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زمین لرزه چند برج را در تایوان واژگون کرد و قربانی گرفت

زمین لرزه ۶.۷ ریشتری تایوان را لرزاند

تایوان چگونه توانست خود را در مقابل زلزله آماده کند؟