آغاز به کار چهارمین کنفرانس کمک به سوریه در لندن

آغاز به کار چهارمین کنفرانس کمک به سوریه در لندن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران و دیپلماتهای هفتاد کشور و نهاد بین المللی روز پنجشنبه در لندن جمع شدند تا در کنفرانس اهداکنندگان کمک مالی به آوارگان سوریه شرکت کنند. این نشست

آگهی

رهبران و دیپلماتهای هفتاد کشور و نهاد بین المللی روز پنجشنبه در لندن جمع شدند تا در کنفرانس اهداکنندگان کمک مالی به آوارگان سوریه شرکت کنند. این نشست یک روزه تحت تدابیر شدید امنیتی در نزدیکی پارلمان بریتانیا برگزار می شود.

هدف از برگزاری این کنفرانس، جمع آوری کمکهای مالی بین المللی و توافق روی برنامه های اقتصادی و آموزشی برای کمک به میلیونها پناهجوی سوری است، مردمی که به کشورهای همسایه همچون اردن، لبنان و ترکیه پناه برده اند.

به گفته سازمان ملل متحد برای اجرای این برنامه ها به یک کمک مالی هفت میلیارد یورویی نیاز است. سه کشور بریتانیا، آلمان و نروژ متعهد شده اند که بیش از چهار میلیارد یورو از این مبلغ را تا سال ۲۰۲۰ میلادی پرداخت کنند.

در میان چهره های سمبلیک این نشست ملاله یوسف زی، برنده جایزه نوبل و موزون الملهان، پناهنده سوری که برای آموزش کودکان سوری مبارزه می کند نیز دیده می شوند. موزون الملهان پیش از آغاز سخنرانی ها با اشاره به وضعیت کودکان کشورش گفت: «یک روز، هنگامی که خبرنگار شدم داستانی هست که می خواهم آن را بنویسم. داستانی درباره اینکه چگونه همه کودکان سوری به خانه برگشتند و در کشورشان زندگی کردند. امیدوارم این داستان امروز با شما آغاز شود.»

این چهارمین کنفرانسی است که با موضوع کمک به سوریه برگزار می شود. جنگ پنج ساله سوریه تاکنون حدود ۲۵۰ هزار کشته و ۱۰ میلیون آواره در داخل و خارج از این کشور برجای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توقف مذاکرات صلح سوریه تا روز ۲۵ فوریه

عروس سابق داعش: خشم مردم بریتانیا را درک می‌کنم اما من آدم بدی نیستم

شورای اروپا از باکو خواست به حق بازگشت ساکنان قره‌باغ کوهستانی احترام بگذارد