فرمانده کل ارتش ایران: قطعنامه‌های شورای امنیت فقط یک لاف است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرمانده کل ارتش ایران: قطعنامه‌های شورای امنیت فقط یک لاف است

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌گوید قطعنامه های شورای امنیت ناقض برجام نیست و فقط یک لاف است.

امیرسرلشکر عطاء‌الله صالحی، فرمانده کل ارتش ایران روز پنج‌شنبه در پاسخ به سوالی درخصوص تاثیر برجام بر برنامه‌های نظامی ایران گفت: ما به قطعنامه‌ها علیه ایران نه توجه می‌کنیم و نه عمل. ما کار خودمان را می‌کنیم و برنامه‌ آینده موشکی ایران نیز قوی‌تر و دقیق‌تر خواهد شد.

فرمانده کل ارتش ایران در ادامه گفت که برنامه نظامی ایران هیچ تهدیدی برای کشورهای دوست و همسایه نیست اما اینها تهدیدی برای دشمنان این نظام است و اسرائیل باید معنی این حرف را به خوبی بداند. باید گفت اسرائیل از بین نمی‌رود، مگر با مقاومت.

انتقادها به برنامه موشکی ایران پس از آزمایش موشک عماد افزایش یافت. وزیر دفاع ایران روز ۱۹ مهرماه خبر داد که آزمایش موشک بالستیک عماد با موفقیت انجام شده است. گفته می‌شود این موشک ۱۷۰۰ کیلومتر برد دارد.

پس از آزمایش این موشک مقامات آمریکا اعلام کردند که آزمایش موشک عماد توسط ایران احتمالا می‌تواند نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد باشد. به گفته مقامات آمریکا، آزمایش این موشک نقض قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت بوده است.

قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران را ازفعالیت‌های مربوط به ساخت موشک‌های بالستیک که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای داشته باشند منع کرده است.