عملیات تهاجمی نیروهای دولتی سوریه در شهر حلب

عملیات تهاجمی نیروهای دولتی سوریه در شهر حلب
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با اظهارات ضد و نقیض در مورد آغاز مذاکرات سوریه در ژنو، گروه ناظران حقوق بشر این کشور از آغاز بزرگترین عملیات تهاجمی نیروهای دولتی در شهر حلب

آگهی

همزمان با اظهارات ضد و نقیض در مورد آغاز مذاکرات سوریه در ژنو، گروه ناظران حقوق بشر این کشور از آغاز بزرگترین عملیات تهاجمی نیروهای دولتی در شهر حلب از زمان آغاز حملات هوایی روسیه به این کشور خبر می دهد.

بنا بر گزارشها هدف عملیات تهاجمی ارتش سوریه در روز سه شنبه، شبکه تدارکاتی شورشیان در شمال شهر حلب بوده است.

در همین حال سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت که حملات هوایی کشورش تا زمان شکست جبهه النصره ادامه می یابد.

وزیر خارجه روسیه گفت: «یکی از اجزای کلیدی موفقیت آتش بس، پایان دادن به روند قاچاق در مرز سوریه و ترکیه است؛ روند قاچاقی که به ستیزه جویان تجهیزات می رساند. این هدف اکنون یکی از فوری ترین اهداف است.»

این تحولات در حالی رخ می دهد که استفان دومیستورا، نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه روز دوشنبه از آغاز رسمی مذاکرات صلح در ژنو خبر داده بود. هر چند نمایندگان مخالفان و دولت سوریه می گویند که مذاکرات در عمل آغاز نشده است.

بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل متحد می گوید: «ما هنوز نمی دانیم طرفهای مذاکره مان چه کسانی خواهند بود و با چند هیات مذاکره کننده روبرو خواهیم شد. از دستور مذاکرات اطلاع نداریم و اسامی تمام شرکت کنندگان را نیز نمی دانیم.»

از طرف دیگر کمیته عالی نمایندگان مخالفان دولت سوریه روز دوشنبه پس از ملاقات با استفان دومیستورا هرگونه مذاکره را پیش از توقف بمباران غیرنظامیان، پایان محاصره شهرها و آزادی زندانیان توسط دولت سوریه منتفی دانسته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان به کانون اعتراض‌های ضددولتی در سوریه تبدیل شدند

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

دومین هفته اعتراض‌ها در جنوب سوریه؛ معترضان خواستار برکناری بشار اسد شدند