Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

در آستانه نشست لندن برای آوارگان سوری فیلیپ هموند به اردن سفر کرد

در آستانه نشست لندن برای آوارگان سوری فیلیپ هموند به اردن سفر کرد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلیپ هموند، وزیر خارجه بریتانیا روز دوشنبه در جریان سفر خود به اردن در آستانه نشست لندن برای کمک به آوارگان سوریه، با ملک عبدالله پادشاه این کشور در

آگهی

فیلیپ هموند، وزیر خارجه بریتانیا روز دوشنبه در جریان سفر خود به اردن در آستانه نشست لندن برای کمک به آوارگان سوریه، با ملک عبدالله پادشاه این کشور در امّان دیدار و گفتگو کرد. وی هم چنین از اردوگاه زعتری اردن که محل اسکان موقت ۸۰ هزار آواره سوری است، بازدید کرد.

آقای هموند در بازدید از این اردوگاه گفت: «به رغم شرایط موجود در سوریه، تا چند ماه پیش بسیاری از آوارگان سوری این اردوگاه به خانه و کاشانه خود بازمی گشتند. اما این روند اکنون متوقف شده و موج تازه ای از آوارگان از ترس بمباران های روسیه در سوریه به اینجا می آیند.»

نشست روز پنج شنبه لندن با هدف جلب کمک های بین المللی برای آوارگان سوریه با میزبانی بریتانیا، کویت، آلمان، نروژ و سازمان ملل برگزار خواهد شد. اردن و سازمان ملل به جلب حمایت بلند مدت جامعه بین الملل از آوارگان جنگ داخلی سوریه امیدوارند.

محمد مؤمنی، وزیر مطبوعات اردن گفت: «امیدواریم که تعهد بین المللی جدی نسبت به بحران سوریه وجود داشته باشد. ما به این کنفرانس به مثابه یک نشست سیاسی می نگریم به طوری که اتحادیه اروپا و جامعه بین الملل با تعهد و پشتیبانی کافی بخشی از بار مسئولیت کشورهای میزبان را در این زمان بپذیرند.»

پادشاه اردن روز سه شنبه در مصاحبه ای گفت که بحران پناهجویان از حد مدیریت بخش خدمات اجتماعی این کشور خارج شده و ثبات منطقه را تهدید می کند.

هم اکنون بیش از یک میلیون آواره سوری در اردن به سر می برند که در حدود ۶۳۰ هزار نفرشان از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه به این کشور پناه آورده اند. شمار پناهجویان سوری که نزد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در خارج از این کشور ثبت نام کرده اند در مجموع به چهار و نیم میلیون نفر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز: اردن تلاش‌های شبه‌نظامیان طرفدار ایران برای رساندن سلاح به حماس را خنثی کرد

اردن در میانۀ حمله ایران به اسرائیل: «اشیاء خارجی» را در حریم هوایی خود رهگیری کردیم

تصاویری از مشارکت ارتش اردن در امدادرسانی هوایی به ساکنان نوار غزه با همکاری آمریکا، فرانسه و مصر