در آستانه نشست لندن برای آوارگان سوری فیلیپ هموند به اردن سفر کرد

در آستانه نشست لندن برای آوارگان سوری فیلیپ هموند به اردن سفر کرد
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلیپ هموند، وزیر خارجه بریتانیا روز دوشنبه در جریان سفر خود به اردن در آستانه نشست لندن برای کمک به آوارگان سوریه، با ملک عبدالله پادشاه این کشور در

آگهی

فیلیپ هموند، وزیر خارجه بریتانیا روز دوشنبه در جریان سفر خود به اردن در آستانه نشست لندن برای کمک به آوارگان سوریه، با ملک عبدالله پادشاه این کشور در امّان دیدار و گفتگو کرد. وی هم چنین از اردوگاه زعتری اردن که محل اسکان موقت ۸۰ هزار آواره سوری است، بازدید کرد.

آقای هموند در بازدید از این اردوگاه گفت: «به رغم شرایط موجود در سوریه، تا چند ماه پیش بسیاری از آوارگان سوری این اردوگاه به خانه و کاشانه خود بازمی گشتند. اما این روند اکنون متوقف شده و موج تازه ای از آوارگان از ترس بمباران های روسیه در سوریه به اینجا می آیند.»

نشست روز پنج شنبه لندن با هدف جلب کمک های بین المللی برای آوارگان سوریه با میزبانی بریتانیا، کویت، آلمان، نروژ و سازمان ملل برگزار خواهد شد. اردن و سازمان ملل به جلب حمایت بلند مدت جامعه بین الملل از آوارگان جنگ داخلی سوریه امیدوارند.

محمد مؤمنی، وزیر مطبوعات اردن گفت: «امیدواریم که تعهد بین المللی جدی نسبت به بحران سوریه وجود داشته باشد. ما به این کنفرانس به مثابه یک نشست سیاسی می نگریم به طوری که اتحادیه اروپا و جامعه بین الملل با تعهد و پشتیبانی کافی بخشی از بار مسئولیت کشورهای میزبان را در این زمان بپذیرند.»

پادشاه اردن روز سه شنبه در مصاحبه ای گفت که بحران پناهجویان از حد مدیریت بخش خدمات اجتماعی این کشور خارج شده و ثبات منطقه را تهدید می کند.

هم اکنون بیش از یک میلیون آواره سوری در اردن به سر می برند که در حدود ۶۳۰ هزار نفرشان از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه به این کشور پناه آورده اند. شمار پناهجویان سوری که نزد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در خارج از این کشور ثبت نام کرده اند در مجموع به چهار و نیم میلیون نفر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گشایش جبهه جدید علیه نیروهای آمریکایی در اردن؛ از موقعیت راهبردی برج ۲۲ چه می‌دانیم؟

قاچاق سلاح و مواد مخدر با پهپاد از سوریه به اردن؛ امان «تهدید‌ تازه ایران» را محکوم کرد

دولت اردن از بازداشت یک نماینده پارلمان این کشور توسط اسرائیل خبر داد