Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تد کروز جمهوریخواه و هیلاری کلینتون دموکرات برندگان انتخابات مقدماتی در آیووا

تد کروز جمهوریخواه و هیلاری کلینتون دموکرات برندگان انتخابات مقدماتی در آیووا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رای گیری مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از ایالت آیووا آغاز شده با شگفتی همراه شد. در اردوگاه جمهویخواهان تد کروز نامزد نزدیک به جنبش محافظه

آگهی

رای گیری مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از ایالت آیووا آغاز شده با شگفتی همراه شد. در اردوگاه جمهویخواهان تد کروز نامزد نزدیک به جنبش محافظه کار تی پارتی برنده رقابت ها در آیووا شد.

در اردوگاه دموکرات ها هیلاری کلینتون با ۴۹.۹ درصد با تفاوتی اندک نسبت به برنی سندرز با ۴۹.۵ درصد، برنده اردوگاه دموکرات ها شد. هیلاری کلینتون و برنی سندرز دو کاندیدای دموکرات ها شانه به شانه هم در آیووا ظاهر شدند، پدیده ای که می تواند کار را برای خانم کلینتون سخت تر کند.

در اردوی جمهوریخواهان تد کروز با کسب ۲۸ درصد آرای ایالت آیووا پیشتاز است و دونالد ترامپ با ۲۴ درصد آرا در جایگاه دوم و مارکو ربیو با ۲۳ درصد در جایگاه سوم ایستاده است.

تد کروز در واکنش به پیروزی در ایالت آیووا گفت: «آیووا این پیام را فرستاد که نامزد جمهوریخواهان و رئیس جمهوری بعدی آمریکا توسط رسانه ها و یا موسسات و بنگاهها در واشنگتن انتخاب نمی شود.»

دونالد ترامپ نامزد جنجال برانگیز جمهوریخواه که انتظار می رفت در آیووا پیروز شود رقابت را دراین ایالت به تد کروز باخت.

برند سندرز شگفتی ساز اردوگاه دموکرات ها بود. این کاندیدای چپ گرا در واکنشی گفت: «آنچه آیووا امشب آغاز کرد یک انقلاب سیاسی است. وقتی جوانان و شاغلان و سالمندان با هم می ایستند و با صدای بلند و بوضوح می گویند: دیگر کافی است.»

رقابت های مقدماتی برای مشخص شدن نامزدهای نهایی دموکرات ها و جمهوریخواهان در ایستگاه بعدی روز سه شنبه نهم فوریه در ایالت نیوهمشایر برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقش مذهب در انتخاب رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا

درسهای آیووا برای نامزدهای انتخابات آمریکا

مقامات ارشد ایالات متحده: ایران در حال پیشبرد یک جنبه کلیدی ساخت بمب هسته‌ای است