اجتماع همزمان مخالفان و موافقان پناهجویان در سوئد

اجتماع همزمان مخالفان و موافقان پناهجویان در سوئد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تعدادی از افراد ضد مهاجر شنبه شب با اجتماع در یکی از خیابان های استکهلم خواستار اخراج پناهجویان از کشورشان شدند. گروهی دیگر از ساکنان پایتخت سوئد نیز

آگهی

تعدادی از افراد ضد مهاجر شنبه شب با اجتماع در یکی از خیابان های استکهلم خواستار اخراج پناهجویان از کشورشان شدند. گروهی دیگر از ساکنان پایتخت سوئد نیز با حضور در محلی که مخالفان سیاست های مهاجرتی اجتماع کرده بودند، در حمایت از پناهجویان دست به تظاهرات زدند.

این در حالی است که به گزارش منابع پلیس، گروهی ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره از افراد سیاه پوش و نقاب دار که گفته می شود از گرایش های ضد خارجی و نئو نازی برخوردار بودند جمعه شب در مرکز شهر استکهلم به سوی شماری از پناهجویان حمله ور شدند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. این حادثه سرانجام با دخالت نیروهای پلیس و دستگیری تعدادی از افراد مهاجم به پایان رسید.

۱۶۳ هزار پناهجو سال گذشته میلادی وارد خاک سوئد شدند که درخواست پناهندگی حدود نیمی از آنها هنوز مورد پذیرش مقامات این کشور قرار نگرفته است.

وزیر کشور سوئد به تازگی اعلام کرده است هشتاد هزار نفر از پناهجویانی که سال ۲۰۱۵ میلادی وارد سوئد شدند باید این کشور را ترک کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئدِ عضو ناتو به لتونی نیروی کمکی اعزام می‌کند

استکهلم یک خبرنگار چینی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی اخراج کرد

پیامدهای جنگ غزه؛ سوئد برای برگزاری مسابقه یوروویژن آنهم با تدابیر امنیتی بالا آماده می‌شود