پرتاب نارنجک به اقامتگاه پناهجویان در آلمان

پرتاب نارنجک به اقامتگاه پناهجویان در آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس آلمان می گوید افراد ناشناسی یک نارنجک دستی به محل سکونت پناهجویان در شهر فیلینگن-اشونینگن واقع در ایالت بادن وُرتمبرگ آلمان پرتاب کردند. اما این

آگهی

پلیس آلمان می گوید افراد ناشناسی یک نارنجک دستی به محل سکونت پناهجویان در شهر فیلینگن-اشونینگن واقع در ایالت بادن وُرتمبرگ آلمان پرتاب کردند. اما این نارنجک برحسب تصادف عمل نکرده است.

گرچه هنوز مشخص نیست این اقدام توسط چه کسانی انجام شده است اما احتمال می رود که ناسیونالیست های افراطی و مهاجر ستیز در آن دست داشته باشند. این نخستین باری است که در حمله به پناهجویان از مواد منفجره استفاده می شود.

هیکو ماس٬ وزیر دادگستری آلمان با «وحشت انگیز» توصیف کردن این حمله گفت: «پرتاب نارنجک دستی به داخل ساختمان ها در قلب آلمان از وحشت انگیز بودن شدت خشونت علیه سکونتگاه های پناهجویان حکایت دارد. ما باید عاملان این حادثه را شناسایی و مجازات کنیم. ما نمی خواهیم روزی شاهد مرگی در اقامتگاه های پناهجویان باشیم.»

پیشتر نیز در یکی دیگر از سکونت گاه های پناهجویان در شهر هپنهایم آتش سوزی مشکوکی رخ داد و در جریان آن پنج نفر آسیب دیدند.

با بالا رفتن شمار ورود پناهجویان به آلمان٬ حملات علیه آنها نیز افزایش یافته و میزان آن پنچ برابر بیشتر از سال گذشته گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برلین زیر فشار انتقادها، سیاست های مهاجرتی خود را سخت تر می کند

افزایش روند بازگشت پناهجویان عراقی از آلمان

از باشگاه‌های فوتبال تا اولیگارش‌های روس؛ پارلمان اروپا مقررات جدید مبارزه با پولشویی را تصویب کرد