امضای قراردادهای مهم اقتصادی بازرگانی بین ایران و فرانسه

امضای قراردادهای مهم اقتصادی بازرگانی بین ایران و فرانسه
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایران پس از سالها تحمل تحریمهای اقتصادی بین المللی اکنون پس لغو این تحریمها در بخشهای مختلف از جمله حمل و نقل، انرژی و تاسیسات زیربنایی برای رفع

آگهی

ایران پس از سالها تحمل تحریمهای اقتصادی بین المللی اکنون پس لغو این تحریمها در بخشهای مختلف از جمله حمل و نقل، انرژی و تاسیسات زیربنایی برای رفع نیازهای خود همکاری با کشورهای دیگر را آغاز می کند.

در جریان سفر حسن روحانی، رییس جمهوری ایران به فرانسه قراردادهای مهم اقتصادی و بازرگانی به ارزش دهها میلیارد یورو بین دو کشور به امضاء رسید.

در بخش تولید اتومبیل، گروه خودروسازی «پژو سیتروئن» با «شرکت ایران» خودرو همکاری خواهد کرد. این کمپانی فرانسوی برای مدرنیزه کردن یک کارخانه در چند کلیومتری غرب تهران رقمی معادل ۲۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری خواهد کرد. میزان سرمایه گذاری شرکت ایران خودرو نیز در این زمینه به رقم مشابه ای خواهد رسید.

کارلوس تاوارش، مدیرعامل پژو سیتروئن گفت: «تا سال ۲۰۱۷ قادر خواهیم بود با استفاده از تکنولوژی نوین، سه مدل جدید از تولیداتمان را به مشتریان ایرانی ارائه دهیم. برای حصول اطمینان درباره تولید سالانه خودرو با شریک تجاری خود یعنی ایران خودرو تا رقم ۲۰۰ هزار دستگاه تلاش خواهیم کرد.»

به گزارش خبرگزاری رویترز، قرار است شرکت پژو سیتروئن از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی مدل های ۲۰۸، ۲۰۰۸ و ۳۰۱ خودروی پژو را در ایران تولید کند.

از سوی دیگر امضای قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیما از کمپانی ایرباس از دیگر دستاوردهای سفر رییس جمهوری ایران به فرانسه بوده است. ارزش این قرارداد ۲۵ میلیارد دلار ارزیابی شده است.

شرکت نفتی توتال نیز از امضای قرارداد برای خرید نفت خام از ایران بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز خبر داده است.

در نهایت شرکت ملی راه آهن فرانسه با امضای پروتکل همکاری با مقامات ایرانی برای توسعه و بهره برداری از ایستگاههای قطار و گسترش خط آهن در ایران وارد این کشور خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون در نیویورک با روحانی دیدار می‌کند

نخست وزیر فرانسه: فصل جدیدی از روابط با ایران باز شده است

حسن روحانی با هدف امضای قراردادهای تجاری وارد پاریس شد