یونان می گوید در عمل به تعهدات خود در زمینه کنترل مرزها پیشرفت داشته

یونان می گوید در عمل به تعهدات خود در زمینه کنترل مرزها پیشرفت داشته
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بروکسل آتن را به کم کاری در کنترل مرزهایش متهم کرده است. به گفته کمیسیون اروپا یونان٬ این عضو پیمان شنگن باید به تعهدات خود نسبت به دیگر شرکا عمل

آگهی

بروکسل آتن را به کم کاری در کنترل مرزهایش متهم کرده است. به گفته کمیسیون اروپا یونان٬ این عضو پیمان شنگن باید به تعهدات خود نسبت به دیگر شرکا عمل کند. بیش از ۸۵۰ هزار پناهجو طی سال گذشته از طریق یونان خود را به اروپا رسانده اند.

براساس گزارش اخیر کمیسیون اروپا٬ یونان هیج سازوکار موثری برای شناسایی و ثبت مهاجرت های غیرقانونی ندارد. این گزارش می افزاید هنگام ورود مهاجران در مرز های یونان انگشت نگاری و کنترل مدارک و انطباق آن با داده های امنیتی سامانه اطلاعاتی شنگن و پلیس بین الملل به شیوه نظام مندی صورت نمی گیرد.

در واکنش به ادعای کمیسیون اروپا٬ الکسیس سیپراس٬ نخست وزیر یونان گفته که کشورش در عمل به تعهدات خود پیش رفته است. او گفت: «ما آماده ایم تا طی یک ماه به این تعهدات عمل کنیم. آنچه باقی می ماند این است که آیا اروپا به تعهداتش در قبال یونان و مسایل بین المللی وفادار است. بحران پناهجویان مساله یونان نیست بلکه مساله اروپا است و برای مشکلات اروپایی باید به دنبال راه حل های اروپایی بود.»

کمیسیون اروپا به یونان سه ماه فرصت داده تا مرزهایش را کنترل کند. در صورت ناکامی آتن، کشورهای همسایه یونان می توانند اقدامات لازم را برای کنترل مرزهای مشترک به اجرا بگذارند.

استاماتیس جیانیسیس٬ خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «یونان در قبال شرکای اروپایی متعهد شده تا اواسط ماه آینده (فوریه) دست کم پنج مرکز ثبت مهاجران را در غرب دریای اژه راه اندازی کند. از اینرو با نزدیک شدن به مهلت تعیین شده٬ به نظر می رسد از صدای منتقدان دولت یونان کاسته شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمیسیون اروپا: یونان مرزهایش را کنترل کند

احتمال تمدید دو ساله برنامه کنترل مرزها در اروپا

هشدار رئیس شورای اروپا درباره از هم فروپاشی حوزه شنگن