Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

داعش هنوز بخش وسیعی از سوریه را در اختیار دارد

داعش هنوز بخش وسیعی از سوریه را در اختیار دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تحلیلی حمله های انتحاری روز سه شنبه در حمص از سوی گروه موسوم به دولت اسلامی تنها بخشی از وضعیت نابسامان جنگ داخلی چند ساله در سوریه است. به

آگهی

گزارش تحلیلی

حمله های انتحاری روز سه شنبه در حمص از سوی گروه موسوم به دولت اسلامی تنها بخشی از وضعیت نابسامان جنگ داخلی چند ساله در سوریه است. به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، انفجارها در بخشی از شهر روی داده که بیشترین جمعیت علوی تبار را داراست. ۱۵ نفر از طرفداران دولت مرکزی سوریه در میان کشته شدگان هستند.

ارتش سوریه از حمایت نیروی هوایی روسیه برخوردار است و توانسته در ماه های گذشته به پیروزی هایی در برخی نواحی دست یابد.

نیروهای طرفدار دولت بشار اسد ظرف چند روز گذشته توانستند شهر ربیعه واقع در شمال غربی این کشور را باز پس گیرند. این شهر از سال ۲۰۱۲ به تصرف نیروهای شورشی سوری در آمده بود.

نیروهای دولتی سوریه پس از تسخیر شهرهای سلما و الدارالکبیره تلاش می کنند تا جاده ای که حلب را به مرکز سوریه پیوند می دهد نیز در اختیار گیرند. این جاده اکنون در دست نیروهای شورشی است که از آن برای فرستادن نیرو به مناطقی مانند ادلب استفاده می کنند.

با وجود پیروزی های اخیر نیروهای وفادار به دولت، نیروهای داعش نیز در حال پیشروی هستند. این گروه تاکنون توانسته بخش وسیعی از شرق تا شمال غربی را به اشغال خود در آورد. حال آنکه ارتش سوریه و نیروهای شورشی تنها حاشیه غربی و قسمتی از شمال شرق سوریه را در دست دارند.

شهر سلما با ۱۰ هزار نفر جمعیت در نیمه ماه ژانویه توسط نیروهای ارتش و با حمایت نیروی هوایی روسیه باز پس گرفته شد. این عملیات باعث رانده شدن شورشیان به شمال سوریه شد. این در حالی است که روسیه تا کنون اعلام کرده فقط مواضع داعش را بمباران می کند.

همزمان با اینکه نیروهای ارتش سوریه درگیر جنگ با نیروهای شورشی هستند، نیروهای داعش به پیشروی و اشغال مناطقی مانند دیرالزور واقع در شرق سوریه ادامه می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید