آلمان بودجه نظامی خود را افزایش می دهد

آلمان بودجه نظامی خود را افزایش می دهد
نگارش از Euronews

آلمان قصد دارد بودجه نظامی خود را افزایش دهد. برلین می گوید طی ۱۵ سال آینده٬ ۱۳۰ میلیارد یورو برای بهبود و به روز کردن تجهیزات نظامی تخصیص می دهد

آلمان قصد دارد بودجه نظامی خود را افزایش دهد. برلین می گوید طی ۱۵ سال آینده٬ ۱۳۰ میلیارد یورو برای بهبود و به روز کردن تجهیزات نظامی تخصیص می دهد. این بودجه عمدتا صرف خرید تجهیزات جدید به منظور کارآمد کردن توان ارتش این کشور در ماموریت هایش در خارج از مرزها می شود.

دولت آلمان در دسامبر گذشته با اعلام پشتیبانی از فرانسه عملا به ائتلاف بین المللی مبارزه با گروه خلافت اسلامی (داعش) پیوست. اما بنابر گزارش اخیر وزارت دفاع آلمان٬ ارتش برای مشارکت در این ائتلاف با کمبود امکانات و تجهیزات روبروست.

در همین حال برلین در نظر دارد ۵۰۰ نیروی نظامی دیگر به منظور پشتبانی از سربازان فرانسوی به مالی اعزام کند. تعداد نیروهای نظامی آلمان در افغانستان تا پایان سال جاری میلادی به ۹۸۰ نفر افزایش خواهد یافت.

حفاظت از ناو هواپیمابر شارل دوگل٬ پشتیبانی از نیروهای هوایی فرانسه با هواپیماهای سوخت رسان و جنگنده های رهگیر تورنادو و تامین اطلاعات دقیق از مواضع داعش به کمک ماهواره اکتشافی از مهمترین ماموریت ارتش آلمان در ائتلاف جهانی ضد داعش به رهبری آمریکا در عراق و سوریه است.

مطالب مرتبط