رئیس جمهوری ایران وارد رم شد

رئیس جمهوری ایران وارد رم شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حسن روحانی٬ رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه وارد رم٬ پایتخت ایتالیا شد. در این سفر، وی با سرجیو ماتارلا، همتای ایتالیایی اش٬ ماتئو رنزی٬ نخست وزیر

آگهی

حسن روحانی٬ رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه وارد رم٬ پایتخت ایتالیا شد. در این سفر، وی با سرجیو ماتارلا، همتای ایتالیایی اش٬ ماتئو رنزی٬ نخست وزیر ایتالیا و پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیکهای جهان دیدار و گفتگو می کند.

در نخستین سفر اروپایی رییس جمهوری ایران پس از توافق هسته ای و لغو تحریم ها٬ هیأتی متشکل از شش وزیر و ۱۲۰ تن از مدیران دولتی و بازرگانان ایرانی، او را همراهی می کنند. هدف از این دیدار، گفتگو برای بهبود مناسبات سیاسی و آماده سازی بسترهای مبادلات تجاری میان دو کشور در پی لغو تحریمهاست.

رئیس جمهوری ایران در ادامه دیدار خود از رم روز سه شنبه در یک نشست اقتصادی با بیش از ۵۰۰ تن از کارآفرینان، سرمایه گذاران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا دیدار خواهد کرد.

آقای روحانی و هیأت همراه پس از دیدار دو روزه از ایتالیا روز چهارشنبه رم را به مقصد پاریس ترک می کنند. در این سفر اروپایی قرار است سند نقشه راه میان مدت و بلند مدت همکاری های تهران با رم و پاریس مورد بررسی و توافق طرفین قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امضای چند تفاهم نامه اقتصادی در پی سفر حسن روحانی به ایتالیا

واکنش‌ها به رد صلاحیت روحانی؛ آیا نواصولگرایان پیروز میدان خواهند بود؟

روحانی در واکنش به رد صلاحیت خود توسط شورای نگهبان: صلاحیت تعیین مصالح کشور را ندارید