راز درهای سرخ خانه های پناهجویان در بریتانیا

راز درهای سرخ خانه های پناهجویان در بریتانیا
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درهای بیشتر خانه هایی که دولت بریتانیا در شهر میدلزبورو در اختیار پناهجویان قرار داده، سرخ رنگ هستند. این پدیده به تبعیض های اجتماعی علیه پناهجویان

آگهی

درهای بیشتر خانه هایی که دولت بریتانیا در شهر میدلزبورو در اختیار پناهجویان قرار داده، سرخ رنگ هستند. این پدیده به تبعیض های اجتماعی علیه پناهجویان خارجی دامن می زند. در هفته های اخیر افراد تندرو در شهر میدلزبورو به خانه های چندین تن از پناهجویان که در قرمز رنگ دارند حمله کرده اند.

یک پناهجوی سوری می گوید: «وقتی شما یا هر کس دیگری به در خانه من نگاه می کنید، انگار به من بی احترامی می شود، چون می دانید که درهای سرخ برای پناهجویان است.»

دولت بریتانیا تصمیم دارد در این زمینه تحقیق کند. جیمز بروکنشایر، وزیر مهاجرت بریتانیا گفت: «من در مورد موضوع یک رنگ کردن درِ منازل پناهجویان عمیقا نگران هستم. از مقامات وزارت کشور خواسته ام این موضوع را خارج از نوبت بررسی و نتیجه را به من و به دفتر وزیر گزارش کنند.»

مدیر عامل یکی از شرکت هایی که اقامتگاه های موقت را از طرف دولت به پناهجویان می دهد، می گوید: «به هیچ وجه قصدی برای تبعیض علیه پناهجویان در کار نبوده و من این برداشت را درست نمی دانم. ما هیچ شکایتی از هیچ پناهجویی در این زمینه دریافت نکرده ایم و بنابراین چنین انتقادی را نمی پذیرم.»

از ۱۶۸ خانه متعلق به این شرکت، ۱۵۵ خانه در سرخ رنگ دارند.

رسانه های بریتانیا این پدیده را به علامت زدن در خانه ها به دست نازی های آلمان تشبیه کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟