Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

داعش قدیمی ترین صومعه مسیحیان در عراق را تخریب کرد

داعش قدیمی ترین صومعه مسیحیان در عراق را تخریب کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

داعش صومعۀ الی مقدس در موصل را تخریب کرده است. این بنای تاریخی که قدیمی ترین صومعۀ مسیحیان در عراق است، ۱۴۰۰ سال قدمت دارد و دقیقا مشخص نیست داعش چه

آگهی

داعش صومعۀ الی مقدس در موصل را تخریب کرده است. این بنای تاریخی که قدیمی ترین صومعۀ مسیحیان در عراق است، ۱۴۰۰ سال قدمت دارد و دقیقا مشخص نیست داعش چه زمانی آن را تخریب کرده است. تصاویر ماهواره ای که از این صومعه پیش از تخریب آن موجود است نشان می دهد این بنای باستانی مسیحیان کاملا با خاک یکسان شده است.

داعش پیش از این نیز آثار باستانی موزه موصل در عراق و بناهای تاریخی پالمیرا در سوریه را تخریب کرده است.

همزمان با انتشار این خبر، کشورهای حاضر در ائتلاف سرکوب داعش در عراق و سوریه نشستی را در پاریس برگزار کردند. ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه که در یک کنفرانس خبری با همتای آمریکایی خود شرکت کرده بود، با اعلام اینکه طی هفته های گذشته داعش عقب نشینی هایی داشته است، گفت: «این امر باید ما را به بهتر شدن فعالیت مان علیه داعش سوق دهد. ما باید به مبارزه علیه این سازمان در تمامی جبهه ها ادامه بدهیم و آن را از روی زمین و اذهان ریشه کن کنیم.»

در نتیجۀ گسترش حملات علیه این گروه اسلامگرای تندرو و بمباران پالایشگاههای نفت و همچنین بانک دولت اسلامی در موصل، داعش با کاهش منابع مالی روبرو شده و دستمزد نیروهای خود را کاهش داده است. دیده بان حقوق بشر سوریه در خبری که در این رابطه منتشر کرده به نقل از اطلاعیۀ داعش می گوید دستمزد اعضای عرب این گروه به ۲۰۰ دلار و نیروهای خارجی آن به ۴۰۰ دلار کاهش یافته است.

فروش نفت پالایشگاههای عراق که به تصرف داعش در آمده است و همچنین میلیون ها دلاری که به هنگام تصرف بانک موصل در اختیار دولت اسلامی قرار گرفت به این گروه قدرت مالی زیادی داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد

اینفلوئنسر عراقی و ستاره «تیک تاک» به ضرب گلوله در بغداد کشته شد